Advert

Gazeteci-Yazar Çek Kızıltepe’de Gençlerle buluşuyor

Gazeteci-Yazar Çek Kızıltepe’de Gençlerle buluşuyor
Gazeteci-Yazar Çek Kızıltepe’de Gençlerle buluşuyor Ekspres
Bu içerik 509 kez okundu.
Advert

Gazeteci-Yazar Mehmet Çek Kızıltepe’de Gençlerle buluşuyor

 

Gazeteci-Yazar Mehmet Çek Pazartesi günü Kızıltepe`de düzenlenecek Konferansta gençlerle bir araya gelecek.

Mahalli idareler seçimleri nedeniyle bölgede bulunan Gazeteci-Yazar Mehmet Çek, 4. Mart Pazartesi günü Kızıltepe'de "Umut Üstümüze Vazife" başlıklı konferansta gençlerle buluşacak. Mimar Sinan Konferans salonunda Pusula Özel Öğretim Kursu tarafından düzenlenecek söyleşi saat 15:00'te başlayacak.

İsviçre’de yaşayan ve Kürt siyaseti üzerinde çalışan ve yazıları olan  Gazeteci-Yazar Mehmet Çek 4 Mart 2019 Pazartesi günü Mardin Kızıltepe ilçesinde "UMUT ÜSTÜMÜZE VAZİFE" isimli bir konferansta gençlerle söyleşide buluşacak. Konferans Kızıltepe Mimar Sinan Meslek Lisesi Konferans salonunda saat 15:00'te düzenlenecek.

Türkuvaz Medya Grubunun Yurtdışı temsilcilerinden de olan Gazeteci-Yazar Mehmet Çek, 12 Eylül 1980 darbesinde tutuklanıp uzun yıllar cezaevinde kaldıktan sonra yurtdışına çıkmak zorunda kalan eski dönem Türk solunun tanınmış simalarından biri olan tanınmış Yazar Çek, 2000’li yıllardan bu yana Recep Tayyip Erdoğan’ın izlediği siyasi çizgiye yakın olan biri olarak destek veriyor. Yurt dışında isviçre`de yaşıyan ve uzun yıllardır Kürt siyaseti üzerine çalışmalar yürüten ve bu konuda yazdığı yazılarıyla tanınan Evli ve 2 çocuk babası Gazeteci-Yazar Mehmet Çek, Zürih Üniversitesinde Can Dündar ile yaşadığı tartışma ile de uzun süre gündemde kalmıştı. İsviçre'de düzenlenen bir toplantıda firari Can Dündar'a 'Vatan hainisin' diyen gazeteci Mehmet Çek’in evine saldırılmış, hakaret ve tehdit içerikli telefonlar ve mesajlar almıştı. Çek, gelen telefon ve mesajları izinsiz olarak kaydettiği gerekçesiyle İsviçre Mahkemeleri tarafından 30 gün hapis ve 860 İsviçre Frangı para cezasına çarptırılmıştı.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları