Advert

Yurtsever Demokratlar İttifakı gazetecileri ziyaret etti.

Yurtsever Demokratlar İttifakı gazetecileri ziyaret etti.
Yurtsever Demokratlar İttifakı gazetecileri ziyaret etti. Ekspres
Bu içerik 976 kez okundu.
Advert

Yurtsever Demokratlar İttifakı gazetecileri ziyaret etti.

 

Seçimlere Bağımsız adaylarla girecek olan Yurtsever Demokratlar İttifakından oluşan bir heyet Kızıltepe Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek çalışmalarını aktardı.

 

30 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlere 10 merkezde girecek olan Yurtsever Demokratlar İttifakının belediye başkan adayları ve bazı yöneticiler Kızıltepe Gazeteciler cemiyetine bir ziyaret gerçekleştirerek burada basın mensuplarına oluşumları ve hedefleri konusunda sohbet ettiler. Cemiyet başkanı Mehmet Halit Solhan, Cemiyet yönetici ve üyesi basın mensupları tarafından ağırlandı. PAK, PSK, PDK-Bakur ile bağımsız oluşumların desteklediği Yurtsever Demokratlar İttifakının Mardin Büyükşehir bağımsız belediye başkan adayı Abdülkadir Demir ile Kızıltepe bağımsız Belediye başkan adayı Şeyhmus Ünal’ın yanı sıra PAK Mardin İl Başkanı Bedran  Acar ile ittifakta yer alan diğer siyasetçilerden oluşan heyet adına açıklamalarda bulunan PAK Mardin İl Başkanı Bedran  Acar, aday gösterdikleri kentlerde şeffaf bir yönetim tarzı ile halk olarak kendi kendini yönetmeye talip olduklarını belirterek bu şeffaflığın bu kadar geldi bu kadar gitti şeklinde olmayacağının halk komisyonları tarafından kuruşu kuruşuna neyin nereye harcandığının net olarak ortaya koyacaklarının altını çizerek şunları söyledi.

"Ne hendekten yanayız ne kayyımdan"

Bizin yönetim anlayışımız halkımız ile şehri yönetmektir. Bizim belirgin çizgilerimiz olacak, birincisi biz Kürdüz, üzerinde bulunduğumuz toprak Kürdistandır ve iradesi de Kürt halkında olmalıdır. Bu esizmir havalimanı oto kiralamar üzerinde yapacağımız yönetim idaresinde dışarıdan yönetilmeye müsaade etmeyiz. Diğeri ise Ne hendekten yanayız ne kayyımdan, ikisini de tasvip etmiyoruz. Kayyıma neden karşıyız? Çünkü anti demokratik bir yönetim şeklidir. Halkın seçtiği birini söylediklerimi yapmıyorsun diye yukarıdan görevden almak bizim anlayışımızda demokratik değildir.

“Sorun sadece şehri yönetmek değildir"

Hendek kazanlarında bu halka bir faydaları yok halka zarar veriyorlar bu anlamda hendeklere karşıyız. Her ne kadar bunun halk için yapıldığı söylense de bunun bir fayda getirmediği ve zararlı olduğu ortadadır. HDP bile hendeklere ne kadar sahip çıksa da bunun yanlış olduğunu dile getiriliyor. Şimdi Ahmet Türk’e sorsanız bende hendeklere karşıyım diyecek ama bakıyorsunuz hendekçilerle birlikte dolaşmaya devam ediyorlar.” Diyen Acar, bu amaçlarla yola çıktıklarını belirterek Şimdiye kadar yönetenlerin görevlerini yerinde yapmadıklarının görüldüğünü belirterek şöyle devam etti. “Sorun sadece şehri yönetmek değildir, önemli olan bu memleketi yönetmektir ve biz kendimizi buraların sahibi olarak görmekteyiz. Biz, bizim 6 milyon Kürt oyumuz var ama biz Kürt partisi değiliz gibi acayip açıklamalar yapılıyor. Daha geçenlerde Ahmet Türk çıktığı bir televizyon proğramında Partilerinin Kürt partisi olmadığını söyledi. Biz en başından Kürt partisiyiz diyerek yola çıktık ve bu toprakları Kürt olarak yönetmek istiyoruz. Biz, vatanımıza, halkımıza sahip çıkıyoruz. Bizim isteklerimiz ile bakışımız ayrıdır işte HDP ile farkımız budur. Bu söylediklerimize ne zaman sahip oluruz o ayrı bir konu ama biz bu amaçlar için demokratik mücadelemizi sürdüreceğiz.” Açıklamalarına yer veren PAK Mardin İl Başkanı Bedran  Acar, son gümlerde miting alanlarında seslendirilen Kürdistan’a gidin açıklamalarına da değinerek, “burası bizim vatanımız biz bir yere gidecek değiliz ve bedeli ne olursa olsun biz bu söylemin karşısında olacağız.” Dedi.

"Mahalle Komisyonları ile şehrimizi yöneteceğiz"

Cemiyet ziyaretinde açıklamalarda bulunan Kızıltepe Bağımsız Belediye Başkan adayı Şeyhmus Ünal’da seçilmeleri durumunda halkın katılımı ile oluşturulacak mahalle komisyonları ile herkesin ortak fikri ile alınacak kararlar ile kenti yöneteceklerini belirterek, 3 önemli soruna öncelik vereceklerini belirterek, Transit taşımacılığın merkezden taşınmasına çaba sarf edeceklerini, İlçede bulunan Tepe’nin Halkın kullanımına açılması için çalışma yürüteceklerini ve Zergan deresinin bir piknik ve yaşam alanına dönüştürülmesi için belediye olarak üstlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

"Mardin Tarihine Sahip Çıkacağız."

İttifakın Mardin Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan adayı Abdulkadir Demir ise konuşmasında, Bu topraklarda doğmuşsak, bu memleketin halkıysak ve bu topraklara layıksak, Büyükşehir belediye başkanlığını kazanırsak, kazanacağımıza da inanıyoruz. İlk olarak Ekonomik, sosyal ve yaşamın her alanına uygun Mühendisler ve görevinin ehli kişilerden bir ekip oluşturacağız. Mardin tarihi ve Turistik çok kadim bir şehir, Kalesinin turizme açılması için çabalarımız olacak, tarihi Cami ve Kiliseler ile dara benzeri tarihi yerler elden geçirilip topluma ve turizme kazandırılacak. Adil ve şeffaf bir yönetim ile Mardin’e hizmet etmek istiyoruz. Kürtçe dili, dilimizdir kültürümüzdür ona sahip çıkıp hizmet etmemiz gerekir. İnanıyorum ki halkımız bize kulak verecek.” Dedi..

Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti başkanı ve basın mensuplarıda önümüzdeki seçimlerde adaylara başarılar dileyerek, ziyaretlerinden duydukları memnubiyeti aktardıllar.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.