Advert

Play Of’a Katılan Cevhertepespor Finallere Kaldı

Play Of’a Katılan Cevhertepespor Finallere Kaldı
Play Of’a Katılan Cevhertepespor Finallere Kaldı Ekspres
Bu içerik 586 kez okundu.
Advert

Play Of’a Katılan Cevhertepespor Finallere Kaldı

 

Voleybol 2. lig 5. Grupta Şampiyonluk mücadelesi veren Kızıltepe Cevhertepe spor Malatya’da düzenlenen Play of maçlarında Finale yükseldi.

Mardin Kızıltepe ilçesinde büyüyüp yaşadıkları köyün ismini kulüplerine vererek kurdukları Voleybol takımı ile ilk sezonda hedefledikleri şampiyonluk yolunda başarılı maçlara imza atarak Malatya ilinde oynanan play of’a katılma hakkı kazanan Kızıltepe Cevhertepe Voleybol takımı Yarı Finallerde oynadığı 3 maçın ikisini kazanarak finallere kaldı.

Cevhertepe spor kulübü Malatya ilinde oynanan voleybol 1 lige çıkma play of yarı final maçlarında üstün başarı göstererek Türkiye’de ilk 8 Takım arasına ismini finale yazdırdı. Oynadığı maçlarda Konya Pema kolejine karşı oynadığı ilk maçta 2.0 yenik duruma düşmesine rağmen maçı 3-2 kazanan Cevhertepe spor Voleybol takımı ikinci maçta bir diğer Kızıltepe temsilcisi Kızıltepe eğitim sporu 3-1 ile geçerek finali garantileyen temsilcimiz son maçında İzmir Saint Josep takımına 3.0 yenildi.

Finallere kalan 8 takımın 4’erli grup olarak oynanacak maçların sonucunda grup ikincilerinden oluşan 4 takım 1. Lige yükselecek. 11.12.13 Mart tarihleri arasında yine Malatya’da oynanacak final maçlarına katılacak Kızıltepe temsilcisin rakipleri de belli oldu. Cevhertepe spor Voleybol takımı finallerde Ankara maliye spor kulübü, Cizre belediyesi spor kulübü ve Kahramanmaraş Belediye Spor kulübü ile ilk ikide yer almak için mücadele edecek.

Antrenör Selman Cevheroğlu yönetiminde final maçlarına iddialı bir şekilde hazırlanan Kızıltepe Cevhertepe Voleybol takımının kulüp başkanı Turgut Cevheroğlu, kendilerinden daha iyi imkana sahip takımlara karşı başarılı maçlar çıkararak Mardin ve Kızıltepe’yi en iyi şekilde temsil ettiklerini belirterek, Play of maçlarında başarılı olarak Temsil ettiğimiz Kızıltepe’nin, Mardin’in adını duyurduğumuza inanıyoruz. Kısık imkanlarla trilyon harcayan belediye takımlarını yarı finalde eledik. Oynadığımız 3 maçtan ikisini kazandık. İlk 2 maçı kazanıp finali garantiledikten sonra 3. maça prestij maçı olarak oynadık.” Dedi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları