Advert

Büro Memur-Sen’den Sınav Tepkisi

Büro Memur-Sen’den Sınav Tepkisi
Büro Memur-Sen’den Sınav Tepkisi Ekspres
Bu içerik 394 kez okundu.
Advert

Büro Memur-Sen’den Sınav Tepkisi

 

Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, 30 yıllık katiplerin yeniden yeterlilik sınavına tabi tutulacak olmasına tepki gösterdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mardin Şube Başkanı Unat, Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı tarafından tüm adli teşkilatlara gönderilen yazıda zabıt katiplerinin bilgisayar ve klavye uygulamasına tabi tutulmasının istendiğini hatırlattı. Zabıt katiplerinin işe alımlarında 3 dakikada 90 kelimeyi doğru yazarak mülakata tabi tutulduğunu ve KPS sınavından başarılı olunması ile işe alındığını anımsatan UNAT, "20 yıllık 30 yıllık zabıt katiplerini yeterlimi değil mi diyerek yeniden bilgisayar ve klavye sınavından geçirmek, onları aşağılamaktan ve onlarla alay etmekten başka bir anlam taşımamaktadır" dedi.

Uygulamayı sert bir şekilde Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, Hele bunu 15 gün gibi kısa bir süre içerisinde oldubitti ile getirmenin amacını hayra yorumlamak mümkün değildir. Kaldı ki bir çok zabıt katibi yargı alanları haricinde, idari işlerde, veznede, tevzide, haciz işlerinde çalıştırılmaktadırlar. Bu tür yerlerde çalışan zabit katiplerinden işe girdiği zamandaki performansı nasıl beklersiniz" dedi.

Personelin yeterli donanıma sahip olmasının Yargı Reformu Stratejisi ve Bakanlık Stratejik Planının temel amaç ve hedefleri arasında yer aldığını da belirten Unat, "Adalet Bakanlığına şunu sormak gerekir. Eğer personelin yeterli donanıma sahip olmasını istiyorsanız, Mardin Adliyesi  ve Kızıltepe çalışanlarının yetersiz dar ortamda çalışma sıkıntısından kurtarmaya çalışın. Mevcut Adliye binaları yetersiz olduğundan,  İdari Yargı için bir binanın kiralanması yapılmıştır. Eğer gerçekten Adalet Bakanlığı personeli düşünüyorsa, bir an önce yeni adliye binasının yapılmasını gerçekleştirsin ve böylece adliye çalışanlarının daha rahat ve müreffeh bir ortamda çalışmasını sağlasın.

Buradan Adalet Bakanımız ve siyasilerimize seslenmek istiyorum. En kısa sürede zabıt katiplerinin yeniden sınavdan geçirilmesi uygulanmasına lütfen engel olunuz. Uygulamaya başlanmış yerler varsa acilen uygulamanın sonlandırılıp sonucunu iptal ettiriniz. Şunu unutmayınız ki zaman zaman bürokratların yanlış uygulamalarının cezasını siyasilerin çektiğini hatırlamak isteriz." diye konuştu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları