Advert

İşkur’dan Kariyer Günü Etkinliği

İşkur’dan Kariyer Günü Etkinliği
İşkur’dan Kariyer Günü Etkinliği Ekspres
Bu içerik 899 kez okundu.
Advert

İşkur’dan Kariyer Günü Etkinliği

 

Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Artuklu Üniversitesi iş birliğiyle "4. Kariyer Günü" etkinliği düzenledi. Yazar Ahmet Şerif İzgören'in katıldığı program, Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

İŞKUR Kampüste etkinliği Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Artuklu Üniversitesi işbirliğiyle düzenlendi. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği programa, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, Vali Yardımcısı Osman Demir, Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer, İl Müftüsü İsmail Çiçek, SGK İl Müdürü Abdülkerim Şahin, İŞKUR İl Müdürü Mehmet Akın ve diğer kurum amirleri katıldı.

Öğrencilerin kariyer planlamalarına yön verildiği ve iş arama sürecinde doğru bilinen yanlışların vurgulandığı Kariyer Günü etkinliğinde İŞKUR’un üniversite öğrencilerine ve mezunlarına yönelik hizmetlerini tanıtıcı video gösterimi ve bilgilendirme sunumu yapıldı.

Yazar Ahmet Şerif İzgören’in yaptığı sunum ise öğrencilerden büyük beğeni topladı. Gençlerin her zaman yanında olduğunu vurgulayan Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Akın “Gençler geleceği sizler inşa edeceksiniz.  Bizler sizlerden ödünç aldığımız dünyada yaşıyoruz. Bu yüzden İŞKUR’un kapıları sizlere daima açık. Sizleri geleceğe hazırlamak bizlerin görevi” diye konuştu.

GENÇLER MEMNUN

Gençler, işverenlerle buluştuğu programdan memnun ayrıldı. Artuklu Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Fidan Yıldız “ İŞKUR’un biz öğrencilere yönelik hazırladığı bu program bizlere birçok konuda bilgi sağladı. Staj, kurs vb. konularda önümüzü açan desteklerden haberdar oldum” dedi. Artuklu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü son sınıf öğrencisi Tahsin Bulut ise   “Bu program sayesinde ben ilerde nasıl iş aramam gerektiğini nasıl bir özgeçmiş hazırlamam gerektiğini öğrendim İŞKUR Kampüste etkinliğini bizlerle buluşturan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.