Advert

Haçlı terörüne toplumun her kesiminden tepki

Haçlı terörüne toplumun her kesiminden tepki
Haçlı terörüne toplumun her kesiminden tepki Ekspres
Bu içerik 757 kez okundu.
Advert

Haçlı terörüne toplumun her kesiminden tepki

 

Yeni Zelanda'da iki camiye yönelik gerçekleştirilen ve 50 Müslümanın şehid olduğu Haçlı terör saldırısına toplumun tüm kesimlerinden tepki yağıyor.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki Al Noor ve Linwood camilerine yönelik gerçekleştirilen ve 50 Müslümanın şehid olduğu vahşi haçlı katliamına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Mardin'de, sağlıkçıdan siyasetçisine, kanaat önderinden sivil toplum kuruşlarına, âliminden vatandaşına kadar toplumun her kesimi söz konusu barbar saldırıyı şiddetle kınarken, özellikle Amerika ve Avrupa’nın İslam’a ve Müslümanlara yönelik kullandığı düşmanca dilin bu tür terörist saldırıları beraberinde getirdiğine işaret ediyor.

"Katliam ve cinayetler emperyalist güçlerin yapısında var"

Hıristiyan haçlı terörü tarafından Yeni Zelanda'da gerçekleştirilen kanlı cami katliamını kınayan Molla Ali Özgüç, bunun katiller ile onları destekleyenlerin yanına kar kalmayacağını söyledi.

Özgüç, "Bu cinayetler, kâfirler ve emperyalist güçlerin yapısında vardır. Allah-u Teâlâ (Celle Celaluhu) Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor: ‘Onlar durmadan sizi dininizden alıkonuncaya kadar sizinle savaşacaklar.’ Bu onların yapısıdır. Bunlar sadece Müslümanlara yönelik değil, onların tarihine baktığımız zaman 2’inci Dünya Savaşı’nda birbirlerinden yaklaşık 50 milyon insan öldürmüşlerdir. Katletmek, cinayet işlemek Müslümanların değil, bu asıl onların işidir. Tarih boyunca onların ecdatları, firavunları, nemrutları, Ebu cehilleri de bu şekilde cani ve katildiler. Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen Hıristiyan terörünü şiddetle ve nefretle kınıyorum"

"Terörü desteklersiniz bu terör döner sizi de vurur"

Beyin Cerrahisi Yrd. Doç. Dr. Cem Orhon ise Yeni Zelanda'da camideki Müslümanlara yapılan katliam nedeniyle çok üzüntülü olduğunu belirtti.

Dr. Orhon, "Yapılan saldırı insanlığa ve Müslümanlara karşı yapılmış bir suçtur. Artık bu şekildeki terör örgütlerinin mümkün olduğkadar kendilerini de düşünerek bu tür saldırıları yapmamaları gerekir. Çünkü terör sadece başkasını değil, aynı zamanda kendisini de vurur. Burada en önemli şey bu terör örgütlerini destekleyen ülkelere de birkaç söz söylemek gerekir. Siz bu terörü desteklersiniz ama bu terör döner sizi vurur. Onun için insanlık adına, İslamiyet adına bütün dünyadan tek bir isteğim var; 'Önce insan.' diyelim ve önce insan hayatına saygı duyalım. Biz burada bir tane insanı kurtarabilmek için saatlerce çabalıyoruz. Yeni Zelanda’daki terör saldırısını nefretle kınıyorum.” diye konuştu.

"Bunların açık ve net hedefi İslam’dır"

Kanaat önderlerinden Şeyh Abdurrahman Kahraman, camideki Müslümanlara yönelik yapılan Hıristiyan terörünün amacının net şekilde anlaşıldığına dikkat çekerek, dalalet uykusunda olmayanların ve basiretli her insanın bunu çok iyi analiz edip yorumlayabileceğini söyledi.

“Bunların açık ve net hedefleri İslam’dır.” diyen Kahraman, “Tabi İslam dışında birde toprak meselesi vardır. Bu olayı işleyen şahıs 70 sayfalık manifestosunun bir maddesinde Türkiyelilere hitaben şöyle diyor: 'Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz’ın Doğu yakasında, ama Boğaz'ın Batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, Avrupa'ya gelirseniz sizi öldüreceğiz. Konstantinopolis'e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak.’ İslam dini bunları son derece rahatsız ediyor. 140 kusur yıl önce İngiliz parlamentosunda İngiltere başbakanının yaptığı bir konuşma dünya tarihine geçmiştir. Açık ve net bir şekilde şunları diyor: 'Beyler, İslam’ı ortadan kaldırmamız için 3 alternatifimiz vardır. Ezanı, Kur’an-ı ve Kâbe’yi kaldırmak. Bunlar kaldırılmadıkça İslam’ı ortadan kaldırma çabanız boştur." ifadelerini kullandı.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.