Advert
Advert

CHP İlçe Başkanı ile Belediye Başkan adayı Basınla bir araya geldi.

Kalkan, Şehrim köye dönüştü..

CHP İlçe Başkanı ile Belediye Başkan adayı Basınla bir araya geldi.
CHP İlçe Başkanı ile Belediye Başkan adayı Basınla bir araya geldi. Ekspres
Bu içerik 681 kez okundu.
Advert

CHP İlçe Başkanı ve Belediye Başkan adayı Basınla bir araya geldi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kızıltepe İlçe Başkanı Eyüp Kalkan ile İlçe belediye başkan adayı Yusuf Taşkın, ilçe teşkilatında basın mensupları ile bir araya gelerek yerel seçim ve Kızıltepe ile ilgili açıklamalarda bulunup sohbet ettiler.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kızıltepe İlçe Başkanı Eyüp Kalkan ve CHP Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Yusuf Taşkın ilçe binasında ilçede görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Başkan Eyüp Kalkan, konuşmasının başında, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin unutulmaz bir insanlık destanı olduğunu belirterek şehitleri yad ederek, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde bütün adaylarının vatandaşın ırkına, diline, inancına bakmaksızın ayrımı yapmadan hizmete talip olduğunu, güzel ve modern bir Kızıltepe için Yusuf Taşkın’ı belediye başkan adayı olarak gösterdiklerini belirterek, “Biz bir seçime girdik adayımızı Kızıltepe’nin yüzde 80’i tanıyor. Bizim bir çizgimiz var; bizde ayrım olmaz. Bizim derdimiz Kızıltepedir.” açıklamasını yaptı.

 

“Kızıltepe bir şehirdi. Maalesef gitgide köy oluyor”

Gençlik yıllarında Kızıltepe’nin daha güzel bir şehir olduğunu belirten Kalkan, “Kızıltepe’nin çok büyük eksiklikleri var. 1999’da ben Kızıltepe Belediye başkanlığına aday olduğum zaman da bunları dile getirmiştim. Ben 20 yaşındayken Kızıltepe bir şehirdi. Maalesef gitgide benim şehrim köy oluyor. Millet artık Kızıltepe’de ikamet etmek istemiyor. İş adamlarımız, maddi imkanı iyi olanlar artık gidip Mardin’den kendine ev alıyor. Kızıltepe’den kazanıyor ama akşam gidip Mardin’de kendi villasında kalıyor. Kızıltepe’de çamur ve çukurlardan geçilmiyor. Bizim tek derdimiz Kızıltepe. Bizim kimseyle bir kavgamız yok. Bütün partililer Kızıltepelidir. Hepsine saygı duyuyorum.” diye konuştu.

Habercilere projelerini anlatan Yusuf Taşkın, “Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kızıltepe Belediyesine Adaylık teklifi geldi. Bende başkanlığa, koltuğa, kibire, değil hizmete adaylığı kabul ettim, Sivil Toplum kuruluşu Başkanlığım dönemimde tüm partilere eşit mesafede yaklaştım. Herkese ve her kesime dili, dini, ırkı görüşü yadırgamadan, yargılamadan, saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaştım, yaklaşacağım. Şayet değerli halkımın teveccühüne layık görülüp seçilirsem üstleneceğim en öncelikli misyon onları hak ettikleri hizmetle buluşturmak olacaktır.” şeklinde konuştu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor