Advert

CHP Adayı Taşkın: Belediyeyi Halkımızla Birlikte Yöneteceğiz

CHP Adayı Taşkın: Belediyeyi Halkımızla Birlikte Yöneteceğiz
CHP Adayı Taşkın: Belediyeyi Halkımızla Birlikte Yöneteceğiz Ekspres
Bu içerik 1003 kez okundu.
Advert

CHP Adayı Taşkın: Belediyeyi Halkımızla Birlikte Yöneteceğiz

 

CHP Kızıltepe Belediye Başkan adayı Yusuf Taşkın Basın mensupları ile  bir araya geldi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kızıltepe belediye başkan adayı Yusuf Taşkın, parti binasında bir araya geldiği basın mensuplarına yerel seçimler yapmayı planladığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

CHP Kızıltepe İlçe Başkanı teşkilatında ilçe başkanı Eyüp Kalkan ile birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ve sorularını yanıtlayan Taşkın, bir STK üyesi olarak İlçenin tüm sorunlarına vakıf olduğunu ve oluşturacağı ekip ile bu sorunları çözmeye talip olduğunu belitti.

 

"Kızıltepe’ye Hizmet İçin Adayım"

İlk olarak adaylık süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Kızıltepe Belediye başkan adayı Yusuf Taşkın, Bir Mardin sevdalısı olarak içinde Kızıltepeli sevgisi hiçbir zaman bitmeyen biri olarak bölgenin en dezavantajlı grubu olan Engellileri bir çatı altında toplayıp Mardin’de bir ilki gerçekleştirip engelli basket takımı kurduğunu belirterek, “ Şahsıma Cumhuriyet Halk Partisinden Kızıltepe Belediyesine Adaylık teklifi geldi. Bende başkanlığı koltuk için değil hizmet için kabul ettim. Sivil Toplum kuruluşu Başkanlığım dönemimde tüm partilere eşit mesafede yaklaştım. Herkese ve her kesime dili ,dini ,ırkı görüşü yadırgamadan, yargılamadan, saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaştım, yaklaşacağım. Şayet değerli halkımın teveccühüne layık görülüp seçilirsem üstleneceğim en öncelikli misyon onları hak ettikleri hizmetle buluşturmak olacaktır. Çünkü maalesef Kızıltepe gibi kadim bir memleket hak ettiği hizmetten yoksun bırakılmış durumdadır. Bu hizmetlerle birlikte Kızıltepe’yi daha güçlü, yaşanılabilir güzel bir hale getirmek için, CHP‘den belediye başkanlığı adaylığı benim için bir yol haritası teşkil etmektedir. Unutmayalım ki bu şehri partiler değil şahıslar yönetecektir. Ve değerli halkımdan tek istediğim sandıkta oy kullanırken, partilere çalışmış ve adaylık kapmak için partilerine maddi ve manevi her türlü imkanı yaratan adaylara değil halkına hizmete aday geçmişine bakıldığına bu memleket için 2 taş üst üste koyan şahıslara fırsat vermeleridir. Sandıkta halkımızın vereceği karar başımız üstünde yeri var ancak seçim süresince halkımızla istişare edip, hangi hizmetleri istediklerini onların ağzından bire bir ziyaret ederek not ediyoruz. Hizmeti tavandan değil tabandan taleplere göre şekillendireceğiz. Yıllardır özlemini çektiğimiz bir Kızıltepe yaratmak için birlikte çalışacağız birlikte başaracağız.” Açıklamalarına yer veren Taşkın, Yapacakları hizmetlerle Kızıltepe’yi örnek bir ilçe haline getirme sözünü yerine getirmek için Kızıltepelilerin oylarına talip olduğunu söyledi.

 

“Halkımızla birlikte belediyemizi yöneteceğiz”

31. Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde kendisinin tercih edilmesi durumunda ne yapacaklarını açıklayan CHP adayı Taşkın, Belediyeyi, işini bilen mühendislerle, mimarlarla, Kızıltepe’de bulunan tüm Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, muhtarlarla, en önemlisi halkla istişare halinde olacağını ve halkla birlikte yöneteceklerini belirterek Kapısının herkese açık olacağını ve isteyen herkesin kendisinden hesap sorabileceğini sözlerine ekleyen Taşkın seçilmesi durumunda neler yapacağını şöyle açıklıyor.

SEÇİLİRSEM NELER YAPACAĞIM ?

Sosyal demokrat belediyecilik ve amaçları bana göre şunlar olmalıdır.

1-  kızıltepe’nin  gelişmesi ve çıkarları için çalışıp. yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmalar yapacağız.

2- vatandaşın kamusal haklardan eşit bir şekilde yararlanması için çalışıp. Her birey için hak ve hukukun korunmasına özen gösterecek, belirli kişi ve grupların çıkarına özel düzenlemeler yapmayacağım.

3-Vatandaşa her alanda eşit hizmet götürecek. Sunulan hizmetlerin niteliğini yükseltir ve güvenirliliğini sağlamak için çalışacağız.

4-  Bölgede sosyal yardımlar yapacak. Sosyal destekleri siyasi yandaş sağlamaktan öte insan hakları çerçevesinde insana yatırım için yapacağız.

5-  Bölge insanları için iş olanakları ve kazanç kaynakları oluşturmak için projeler üretip. Ancak bunu şeffaf bir yönetimle, hak ve hukuk çerçevesinde, insan kayırmadan, cinsiyet ve ideoloji ayırımı yapmadan, bir eşitlik anlayışı içinde yapmaya gayret göstereceğiz.

6-  Bünyesinde çeşitli konulara ışık tutacak danışmanlıklar ve/veya komisyonlar oluşturacak. Bu şekilde gençlik, çalışan kadınlar, sanat ve kültür, eğitim, çevre, esnaf, çiftçi vs. gibi konularda bölgenin ve vatandaşın ihtiyaçları için fikir ve proje üretmede idareye yardımcı olunacağı için çok önemlidir.

7- Kent konseyi ile halkın sorunlarına ulaşıp. Böylece yönetime halkın katılımı da sağlamış olacağız.

8-  Bölgedeki demokratik kitle örgütleriyle uyum içinde çalışacak. Bu şekilde yönetimin bölge sorunlarına ulaşımı kolaylaştıracağız.

9- İdari işlemler, imar mevzuatları, zabıta, itfaiye, kademe ve halkla ilişkiler?.vs  gibi çeşitli hizmet sektörlerini bünyesinde barındıracak, bu sektörlerin toplumun yararına işleyişini gerçekleştireceğiz.

10- Bölgede gençlerin bedensel ve zihinsel gelişimine yönelik mekan ve aktiviteler planlar yapacak ve uygulamaya geçireceğiz.

11- Bölgedeki imar planı, çevre düzeni ve gelişim projelerinin hazırlık dönemlerine halkın ve bölgenin çıkarları doğrultusunda bünyesinde kuracağı profesyonel komisyonlarla dahil edeceğiz

12- Bölgedeki imar planını esas alarak, ticari alanlar ve faaliyetlerin dağılımını, herhangi bir ayrımcılık yapmadan, bir program ve plan dahilinde ve çevre değerlerine uyum sağlayarak esnaf kayırmadan projelendirecek ve denetleyeceğiz.

13- Toplumun katmanlarını çok iyi tahlil edecek, engellilerin yaşamını kolaylaştırıcı çözümleri sokaklara ve mekanlara taşıyacak, çocukların da birer insan olduğunu unutmayacağımız gibi, hayvan dostlarımızın toplum içinde rahatça yaşamalarına olanak sağlayacak – hayvan barınakları yapacak yani sosyal belediyeciliğin her safhasını uygulamaya sokacağız.

 

CHP Kızıltepe Belediye başkan adayı Yusuf Taşkın, son olarak seçildiği taktirde hayata geçirmeyi planladığı projeleri ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;

1-vatandaşların yoğun olarak bulunduğu meydanlarda ve parklarda ücretsiz kablosuz internet (Wi-Fi) hizmeti sağlanacak.

2- Alt yapı çalışmalarına hız verilecek.

3- Kaldırımlar engellilere uygun hale getirilecek.

4-  İmar planı yapılırken mimar, mühendis gibi sivil kişiler ve derneklerden oluşan kent kimliği konseyleri ile görüşülecek.

5.kanaat önderleri ile işbirliği içinde olacağız.
6. Kültür ve sanat merkezlerinden, meslek edindirme kurslarına kadar gençlerin bilgilerini arttıracak deneyimler yaşatacağız.
7.sosyal yardımlara daha çok ağırlık vereceğiz, çocuklara,  yoksullara, Engellilere, yaşlılar ile şehit ailelerine ve gazilerimize sahip çıkılacak.

8. Çevre konusunda çok büyük hassasiyet sağlayacak, parkları, bahçeleri, kişi başına düşen ağaç miktarını arttıracağız.

9-Sudan, çevre temizliğine, ulaşımdan, kanalizasyona kadar her şeye akılcı çözümler üreteceğiz, şehrimizin altyapılarını imar etmeye çalışacağız.

10. Çevre altyapı hizmetleri tamamlanacak, çevre hakkı korunacak.

11. Güvenli, hızlı ve ucuz şehir içi ulaşım sistemleri geliştirilecek.

12. Yerel yönetimlerin ihmal ve gafletlerinden kaynaklanan şehir kazalarını önlemeye dönük her türlü tedbir duyarlılıkla uygulamaya geçirilecek.
13.Yoksulluk kader olmaktan çıkacak. Herkesin aşı, işi olması için çalışmalar ve projeler üretilecek.
14.Turizm potansiyeli en verimli şekilde değerlendirilecek.
15.Sahipsiz çocuk bırakılmayacak.
16.Kızıltepe demokratik yaşamın, hoşgörünün, toplumsal bütünleşmenin ve dayanışmanın merkezi olacak.

17.Kızıltepe sosyal demokrat belediyeciliğin katılımcılık ve şeffaflık ilkeleri çerçevesinde yönetilecek.
18.E-belediye uygulamaları yaygınlaştırılacak.
19.Kızıltepe sanat ve kültürle buluşturulacak.
20.Herkes için spor ve sağlıklı yaşam olanakları sağlanacak.
21. Kızıltepe doğal yaşamla buluşturulacak, kent bitkileri ve hayvanları korunacak.

22.İhtiyaç duyulan tüm yerleşim birimlerine güvenlik kameraları kurulacak.

23.Gerçek Anlamda kardeş belediyeler çoğaltılacak.

 

NASIL BİR BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM?

* Manevi, vicdani ve ahlaki sorumlulukları doğrudan önce halka karşı. Belediye çalışanlarına hakim, ortak proje geliştirebilme, belediye birimlerinden bilgi alabilecek ve uygulatacağım.

* Ekip çalışması ile önerilere açık ve paylaşımcı olacağım.

* Dürüstlüğümüzden asla şüphe duyulmayacak, sorunları iyi anlayıp, hızlı, kararlı, çözüm üretici ve yapıcı olacağım.

* Vizyonu geniş ve işime saygılı olacağım.

* Cinsiyet ve bölge ayrımcılığımız olmayacak, demokrat, insancıl, halkla uyumlu, halkı kucaklayacak ve kolay ulaşılabilir olacağım.

* Halkın sesine kulak verecek, bölgenin her türlü gereksinimini iyi tahlil edecek, geleceğe yönelik bölge ve halkın yararı için fikir ve projeler üretecek, geliştirebilen ve uygulayabilen veya uygulatabilen ve takip eden olacağım.

* Vatandaş önerilerine değer verecek ve projelere vatandaş katılımı sağlatacağım.

*  Bölgenin sosyo ekonomik yapısını bilecez, kaynak oluşturabilen, belediye kaynaklarını bölgesinin yararına doğru yönlendireceğim.

* Kişisel çıkarları vatandaşın çıkarlarından sonra gelen, şeffaf ve samimi yönetimin anlamını bilip  vatandaşların çıkarlarını koruyacağım.

* Bölgesini ve halkı geliştirmeyi amaçlamış, çözüm üretmek için bölgesindeki bilenlerle ortak çalışabilecek ve hizmette kusur etmeyen ve eşit dağılımı esas kabul eden zihniyete sahip olacağım.

Mehmet Yusuf TAŞKIN kimdir ?

1969 yılında Kızıltepe’nin koçhisar mahallesinde doğdu. İlköğretim,orta ve lise öğrenimini kızıltepe’de bitirdikten sonra,Mardin Artuklu Üniversitesi Elektrik Elektronik Teknolojisi mezunudur.1983-2005 yılları arasında ticaretle uğraşmıştır.2011-2017 Yılları arasında Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonunda Genel sekreterlik görevini başarıyla yerine getirmiştir.2011 yılından bu yana kurucusu olduğu Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Derneği ve yine kurucusu olduğu Kızıltepe Güçlü Toplum Derneğinde yönetim kurulu başkanlığı yapmaktadır.Tekerlekli sandalye basketbol branşında takım kurmuş ve halen aktif olarak devam etmektedir.4 kız 2 erkek çocuk babası olup 3 torun sahibidir.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor