Advert

İŞKUR'dan Kızıltepe Oda Başkanlarına İstihdam Brifingi

Mahmut Dündar: Kızıltepe’de hedef 5 bin kişiyi iş sahibi yapmak

İŞKUR'dan Kızıltepe Oda Başkanlarına İstihdam Brifingi
İŞKUR'dan Kızıltepe Oda Başkanlarına İstihdam Brifingi Ekspres
Bu içerik 485 kez okundu.
Advert

İŞKUR'dan Kızıltepe Oda Başkanlarına İstihdam Brifingi

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu istihdam seferberliğine Kızıltepe’de  odalardan ve iş verenlerden tam destek geldi. Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar, hedeflerinin 2019 yılı içerisinde 5 bin kişinin iş sahibi olması olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 25 Şubat’ta başlatılan istihdam seferberliğini ardından her şehirde odalar ve borsalar bünyesinde destek ve tanıtım merkezleri kuruldu. Kızıltepe ilçesinde de Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda   oda başkanlarına ve iş verenlere İstihdam seferberliği adı altında ‘Burası Mardin Burada İş Var’ bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mehmet Yüzer, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, Şoförler Odası Başkanı Bedran Şahin, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı  (OSB) Nasır Duyan, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı İsa Tunç, Ziraat Odası Başkanı Bedirhan Dinler, İş-Kur Mardin Müdür Yardımcısı Abdürrahim Yalçın katıldı.

Kaymakam Mehmet Yüzer, “Ekonominin çarklarının dönmesi için istihdamın yüksek olması gerekiyor. İnsanlar  para kazanabilecek ki harcama yapsın. Harcama yapıldığı zaman ticaretin çarkları da dönecek.  O yüzden devletimiz ve hükümetimiz birkaç yıldır istihdam seferberliği üzerinde duruyor. Yeni istihdam edecek işverenlerimize teşvikler uygulanıyor.  Ben umut ediyorum ki işverenlerimiz daha çok kişi istihdam eder. Daha çok kişi par kazandığı için daha çok para harcar bunun için üretilen mallar da satılmış olur. Böylece ekonominin çarkları daha güzel döner. Toplumumuz daha çok müreffeh olur.” diye konuştu.
Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar, “Cumhurbaşkanımızın bu çağrısının ardından Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve TOBB Başkanımız 2 hafta boyunca yoğun bir şekilde çalışarak istihdam teşviklerini hazırladılar. Bunlara yönelik yasal düzenleme de hızla Meclisten geçti ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Hedeflerinin 5 bin işsizi iş sahibi yapmak olduğunu Vurgulayan Dündar, “Cumhurbaşkanımız ve TOBB Başkanı Türkiye genelinde 2 buçuk milyon işçi alacaklarını söylediler. Bizde bu programı yaptık. İnşallah sanayicilerimiz de işçi alacak. Temennimiz 4bin- 5 bin işçi almak olacak. Onlar da iş sahibi olacaklar. İnsanlarımızın iş sahibi olmalarını istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Organize Sanayi Bölgesi Başkanı  (OSB) Nasır Duyan da sanayicilerin önündeki engellerin kaldırılmasını istedi. Duyan üretim olmadan istihdamın da olamayacağını söyledi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor