Advert
Advert

Çalhan: Yaşlılar dün ile bugün arasında köprüdür

Çalhan: Yaşlılar dün ile bugün arasında köprüdür
Çalhan: Yaşlılar dün ile bugün arasında köprüdür Ekspres
Bu içerik 534 kez okundu.
Advert

Çalhan: Yaşlılar dün ile bugün arasında köprüdür

 

Mardin Emekli Memur Sen İl Başkanı Salih Çalhan, “Yaşlılar Haftası" nedeniyle yayınladığı basın açıklamasında, Yaşlısına saygısı olmayan toplumun ahlak değerinde bozukluk olduğunu ifade etti.

Yaşlılar Haftası nedeniyle basın açıklaması yayınlayan Mardin Emekli Memur Sen İl  Başkanı Salih Çalhan, Yaşlıların dün ile bugüne arasında köprü olan, ülke gelişimine katkı sunan tecrübeleri ile  bu katkıyı sürdüren kişiler olduğunu belirterek, ”Tüm dünyada her yıl 18-24 Mart tarihleri “Dünya Yaşlılar Haftası“ olarak kabul edilmekte ve ülkemizde de “Yaşlılar Haftası” olarak kutlanmaktadır. Yaşlılar dün ile bugüne köprü olan, yaşamları boyunca emekleriyle ülkenin gelişimine katkı sunan, tecrübeleriyle bu katkıyı sürdüren kişilerdir. ”İfadelerini kullanan ve Yaşlısına saygısı olmayan toplumun ahlak değerinde bozukluk olduğunu sözlerine ekleyen Çalhan, yaşlıların her zamankinden daha fazla ilgiyi ve saygıyı hak ettiğini,  söyledi.

Mardin Emekli Memur Sen İl Yönetimi adına Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman’a Mardin’de Yaşayan Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti Götürmesinden, yaşlı hizmetlerini yaygınlaştırdığından ve yaşlılara gereken değeri vermesinden dolayı kendisine yaşlılar adına teşekkür eden Çalhan. “Yaşlılarımızın Engin deneyimlerinden istifade etmeliyiz. Onların yaşadıklarından ders almalıyız. Onların çok kıymetli bir hazine olduğunu unutmamalıyız. Yaşlılarımıza göstereceğimiz saygı gelecek nesillere de örnek olmalıdır. Onların bir toplumun kültüründe, örf ve adedinde önemli bir mihenk taşı olduklarını unutmamalıyız. Bu vesileyle 18-24 Mart Yaşlılar Haftasını kutluyor, sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini temenni ediyoruz” Dedi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor