Advert

Yeşilay’dan Mahkûmlara Ney Dinletisi

Yeşilay’dan Mahkûmlara Ney Dinletisi
Yeşilay’dan Mahkûmlara Ney Dinletisi Ekspres
Bu içerik 707 kez okundu.
Advert

Yeşilay’dan Mahkûmlara Ney Dinletisi

 

Yeşilay Mardin Şubesi ile Midyat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen bağımlıklarla mücadele seminerinde hükümlülere ney dinletisi yapıldı.

Midyat Denetimli serbestlik Müdürlüğü’nün daveti üzerine müdürlük toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerde bağımlılıklar ve zararlı alışkanlıklar anlatıldı. Seminerde hazır bulunan Neyzen Selman Çaktır da hükümlülere ney dinletisi gerçekleştirdi.

“Bağımlılıklardan bir önce kurtulmak gerekir”

Seminerde kısa bir konuşma yapan Yeşilay Mardin Şube Balkanı Lütfü Günlüoğlu, bağımlılıklar ile mücadelenin çok önemli olduğunu, bağımlı olan kişilerin sadece kendilerine değil, ailelerine ve tüm topluma zarar verdiklerini ve bir an önce kurtulmaları gerektiğini, anlattı.

Neyzen Selman Çaktır’da ney dinletisinden önce yaptığı konuşmada "Müzikle tedavi geçmişten günümüze atalarımız tarafından da uygulanan bir yöntem ve bu yöntemin en büyük destekçilerinden biri de ünlü   Türk bilgini Farabi’dir. Belki de birçoğumuz Türk müziği makamlarının bu yönünü bilmiyoruz. Türk musikisi makamlarının insan üzerinde fiziki, psikolojik, duygusal etkileri olduğu yaklaşık bin yıldan beri düşünülmektedir” dedi.

Midyat denetimli serbestlik toplantı salonunda gerçekleştirilen programda hükümlülerin yanı sıra Denetimli Serbestlik Müdürü Serdar Erdoğan ve kurum personeli de hazır bulundu.

Kurum Müdürü Serdar Erdoğan, programın hem bizler, hem de hükümlüler için yararlı olduğunu, Yeşilay’a bu etkinlikten dolayı teşekkür ettiğini, bundan böyle de böyle etkinlikler yapmak istediğini ve memnun olduğunu, ifade etti.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor