Advert
Advert

Kızıltepe’de Nevruz Etkinlikleri Düzenlendi.

Kızıltepe’de Nevruz Etkinlikleri Düzenlendi.
Kızıltepe’de Nevruz Etkinlikleri Düzenlendi. Ekspres
Bu içerik 2330 kez okundu.
Advert

Kızıltepe’de Nevruz Etkinlikleri Düzenlendi

 

Kızıltepe ilçesinde düzenlenen Nevruz etkinliklerinde Nevruz ateşi yakılıp, demir dövüldü.

Mardin Kızıltepe ilçesinde Kaymakamlık ve Belediye tarafından ortaklaşa düzenlenen Nevruz kutlamaları öğrencilerin yanı sıra çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti. Nevruz kutlamalarına katılan Kızıltepe Kaymakamı/Belediye başkan vekili Mehmet Yüzer ile protokol üyeleri alanda ateş yakarak, örs üzerinde demir dövdüler.

Vatandaşların Nevruz Bayramı’nı kutlayan Kaymakam Mehmet Yüzer, gençler için projeler geliştirdiklerini söyledi. Bando takımını ve mehter takımını Kızıltepeli gençlerden kurduklarını belirten Kaymakam Yüzer, Gençlere huzur ve mutluluk dileyerek, Nevruz kutlamaları çerçevesinde beraber halaylar çekip birlikte eğleneceklerini söyledi.

Oto Gar Miting alanında kutlanan Nevruz etkinliklerine Kızıltepe Gençlik merkezi müzik topluluğu tarafından sunulan Gitar ziyafetinin ardından Kızıltepe Spor Lisesi bando takımı alanda bir gösteri yürüyüşü gerçekleştirdi. Mardin’de bir ilk olan Mehter gösterisi ise büyük ilgi gördü. Kızıltepe Süleyman Solhan İmam hatip lisesi öğrencilerinden oluşan Mehter takımının gösterisi büyük ilgi çekerken, 35 kişilik mehteran takımın kostüm ve aletleri katılımcıların en çok dikkatini çeken yönü olurken kendileri ile fotoğraf çektirmek isteyenler adeta birbiriyle yarıştılar.

Folklor ekibinin gösterisini izleyen İlçe Kaymakamı/Belediye başkan vekili Mehmet Yüzer ve protokol üyeleri de folklor ekibinin oyununa katılarak halay çektiler.

 Yerde yakılan ateşin üzerinden atlayan gençler alanda renkli görüntüler sergilerken etkinlik çeşitli gösterilerle tamamlandı. Nevruz alanında katılımcılara tatlı ikram edildi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor