Advert

Şükrü Cevheroğlu: Kentsel dönüşüme başlayacağız

Şükrü Cevheroğlu: Kentsel dönüşüme başlayacağız
Şükrü Cevheroğlu: Kentsel dönüşüme başlayacağız Ekspres
Bu içerik 1110 kez okundu.
Advert

Şükrü Cevheroğlu: Kentsel dönüşüme başlayacağız

 

AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan adayı Şükrü Cevheroğlu, 300 bin nüfuslu Kızıltepe’nin çok güzel hizmetler hak ettiğini söyledi. Cevheroğlu, “İmar yasasını değiştireceğiz. Kentsel dönüşüme başlayacağız. Zergan Vadisi Projesini faaliyete geçireceğiz. Şehir içindeki trafiği rahatlatmak için 3 tane çok katlı otopark yapacağız.” dedi. 

 

 AK Parti'nin Kızıltepe adayı Şükrü Cevheroğlu, esnaf ziyaretlerinin yanı sıra Mardin Büyükşehir  Belediyesi tarafından Mardin Caddesi´nde devam eden  asfalt çalışmalarını da yerinde inceledi. Cevheroğlu, “Kayyumun yaptığı hizmetler güzel hizmetler ama bu hizmetler bir yıl önce yapılmalıydı. Yalnız Kızıltepe´nin alt yapısı buna müsait değildi. Elektrik, su ve  doğal gaz hizmetleri bitirildikten sonra bu hizmetler başladı. Bunun için gecikmeler oldu. Ama değerli Mardin Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman ile Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye başkan Vekili Mehmet Yüzer´in de çabalarıyla bu çalışmalar çift vardiyaya döndü. İnşallah 5-6 gün içerisinde hava koşulları izin verirse 3 caddemizin çalışmaları bitirilmiş olacak.” dedi.


Kızıltepe´yi toz ve çamurdan kurtaracağız

Kızıltepe için çok projelerinin olduğunu aktaran Cevheroğlu, “31 Mart seçimlerinde halkımız bizi seçtiğinde çok güzel hizmetlerimiz olacak. Kızıltepe´nin caddelerini, ve sokaklarını sıcak asfaltla yeniden yapacağız. Kızıltepe´yi bu toz ve çamurdan kurtaracağız. Kızıltepe, 300 bin nüfusu olan bir ilçemiz büyük ve güzel  hizmetleri hak eden bir şehrimizdir.  Projelerimizi 4 esas üzerinde kurduk. Daha önce de anlatmıştım. Bunlardan biri hizmet belediyeciliği. Bu yol, su kanalizasyon gibi çalışmaları kapsıyor.” şeklinde konuştu.


İmar yasasını değiştireceğiz

Başkan adayı Cevheroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “İmar yasasını değiştireceğiz. Kentsel dönüşüme başlayacağız. Zergan Vadisi Projesini faaliyete geçireceğiz. Kızıltepe gerçekten çok yoğun bir trafiğe sahip. Şehir içindeki trafiği rahatlatmak için 3 tane çok katlı otopark yapacağız. Millet bahçemizi başlatacağız. Ardından sosyal belediyeciliğe de önem vereceğiz.  Kültürel belediyecilik alanında çalışmalarımız olacak ve ekonomik belediyecilik alanında çalışmalarımız olacak. İnşallah milletimiz 31 Mart´ta bizi tercih ederse bu hizmetleri milletimiz için yapacağız.”


Seçim çalışmaları

Seçim çalışmalarını da değerlendiren Cevheroğlu, “Seçime bir hafta kaldı. Bu bir haftalık süreçte çalışmalarımız gece gündüz sürecek.  Seçim koordinasyon merkezimiz çok yoğun çalışıyor. Gruplar halinde merkez ve kırsal mahallelerimizi geziyoruz. Çalmadık kapı bırakmayacağız. Kimsesizlerin sesi olacağız.” diye konuştu.

Cevheroğlu asfaltlama yapılan yolda yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Cevheroğlu cadde üzerinde iş yerleri bulunan esnaflarla bir müddet konuştuktan sonra SKM´ye geçti.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor