Advert
Advert

Kızıltepe Engelliler Gücü Şampiyonluk Kupasını Kaldırdı

Kızıltepe Engelliler Gücü Şampiyonluk Kupasını Kaldırdı
Kızıltepe Engelliler Gücü Şampiyonluk Kupasını Kaldırdı Ekspres
Bu içerik 828 kez okundu.
Advert

Kızıltepe Engelliler Gücü Şampiyonluk Kupasını Kaldırdı.

 

Kızıltepe Engelliler Gücü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı 2018-2019 sezonunda bugün kendi evinde oynadığı sezonun son maçında şampiyonluk kupasını kaldırdı.

 

Bölgesel Lig D Grubunda mücadele eden Kızıltepe Engelliler Gücü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oynadığı 12 maçın tamamında galip gelerek şampiyon olan Kızıltepe ekibi önümüzdeki sezon 2. Ligde mücadele etme hakkını kazandı. Grubunda sezon boyunca ter döken ve Şampiyon olan başarılı sporcular son maçın ardından Şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Tekerlekli sandalye Basketbol Bölgesel Lig D Grubunda mücadele eden Kızıltepe engelliler gücü Tekerlekli sandalye basketbol takımı, bugün kendi evinde sezonun son maçında karşılaştığı Diyarbakır ortopedik engelliler basketbol takımını diğer müsabakalardaki gibi 60-04 farklı skorla kazandı. Sezonu şampiyon olarak bitirerek 2019-2020 sezonunda 2.ligde mücadele etmek hakkını elde etti.

Kızıltepe engelliler gücü spor kulübü tekerlekli sandalye basketbol takımı kendi evinde ağırladığı   Diyarbakır Ortopedik engelliler basketbol  takımına ilk yarıda bir basket ve ikinci yarıda bir basket dışında basket şansı tanımayan ev sahibi ekibin Kulüp Başkanı Mehmet Yusuf Taşkın, Maç sonunda yaptığı açıklamada, “Öncelikle Sporcularımı sezon boyunca oynadıkları 12 maçın tamamını kazandıklarından dolayı kutluyorum.Şampiyonluğu Geçen sene hayatını bir kaza sonucu kaybeden sporcumuz Hamdin Albayrak’a armağan ediyoruz. Bir sezon boyunca mücadelenin sonunda  namağlup şampiyon olmak çok güzel bir duygu. Son maçımızı da bugün kendi evimizde Diyarbakır ortopedik engellileri farklı yenerek Şampiyonluk kupasını azda olsa taraftarlarımıza kutlamayı yaptık. Gönül isterdi ki Mardin de tek ve Şampiyon olan takımın yanında sayın valimiz ve Kızıltepe kaymakamımızın olması ve kupa sevinci birlikte yaşamaktı. Ancak işlerin yoğunluğu dolayısı ile katılım gerçekleşmedi. Bizi bugün yalnız bırakmayan ve federasyon şampiyonluk kupasını ve madalyaları bize takdim eden Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yöneticisi  Mesut Keskin başkana, ayrıca sürpriz yaparak takıma şampiyonluk kupası veren Sayın Kızıltepe İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Mahmut Akdağ’a teşekkür ediyorum. 2019-2020 sezonunda 2. Ligde Mardin’i en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Ancak 2.ligin zor geçeceği ve başarı olmak için mutlaka destek ve yardım gerektiğini unutmamak gerekiyor. 9 yıldır kendi yağımızla kavrulurken son 2 sezondur Kızıltepe belediyesinin yardımlarıyla 2.lige yükselmeyi başardık. Bundan dolayı Kızıltepe Belediyesi Başkan vekili Kızıltepe Kaymakamımız Sayın Mehmet Yüzer’e teşekkür ediyorum. 2019-2020 sezonu 2.ligde başarı olabilmemiz için elini vicdanına koyarak ben benim diyen iş adamlarımızdan sponsor olmaları için çağrıda bulunuyorum. Çalışmamız ortada, hizmetimiz ortada, amacımız ortada. Neden kimse görmüyor yaptıklarımızı? neden kimse elini taşın altına koymak istemiyor?. En önemlisi bugün takımın şampiyon olmasında  katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.

 

Bölgesel Lig D Grubunda Şampiyon olan Kızıltepe Engelliler Gücü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımının başarılı teknik ekibi ve oyuncu Kadrosu şu isimlerden oluştu:

Mustafa AKKAYA: Antrenör

Basketbolcular: Alican KORHAN, Mustafa SESİZ, Selahattin GÜNDÜZ, Yusuf Bünyamin ÇETİNTAŞ, İzzettin AKBABA, Kadir AKKAYA, Abdurrahman Malla HUSSEIN, Hamdullah AY, Sultan AKMAN, Bülent BOZAN ve Hamdin ALBAYRAK ( Trafik kazasında vefat etti)

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor