Advert

Rakibi Olmayan Tek Muhtar Adayı

Rakibi Olmayan Tek Muhtar Adayı
Rakibi Olmayan Tek Muhtar Adayı Ekspres
Advert

Rakibi Olmayan Tek Muhtar Adayı

 

Pazar günü yapılacak Yerel seçimlerde Belediye başkanlarından daha çekişmeli geçeceğe benzeyen mahalle muhtarlıkları seçimlerinin en rahat adayı Nasrullah Akın.

31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler seçimlerine 2 gün kala partiler ve Belediye başkanı adayları arasındaki oy kapma yarışı devam ederken, bu yarışın en renkli kısmını Muhtarlar oluşturuyor. Mahalle muhtarı olmak için adaylar yarışırken bunların arasında  en rahat aday ise Kızıltepe Yeni Mahalle Muhtarı Nasrullah Akın.

Kızıltepe ilçe merkezinde ilk kurulan Tepebaşı ve Koçhisar mahallelerinden sonra ilçenin 3. Mahallesi olan ve 30 bin'e aşkın nüfusuyla ilçe merkezinin en işlek mahallelerinden biri olan Yeni Mahalle Muhtarlığını 3 dönemdir yapan Muhtar Nasrullah Akın, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde mahallesinin tek muhtar adayı olarak, seçimlere rakipsiz girmeye hazırlanıyor. Bir çok mahallede birden fazla aday ortaya çıkarken bazı mahallelerde ise 10’un üzerinde aday Muhtar olmak için seçmenin kapısını aşındırıyor. Mahalle muhtarı olmak için adaylar yarışırken bunların arasında en rahat aday ise 4. Dönem muhtarlığına hazırlanan Kızıltepe Yeni Mahalle Muhtarı Nasrullah Akın.

Ailesinin uzun yıllardır Kızıltepe’de ikamet ettiği ve kendisinin de Doğma büyüme Kızıltepe Yeni Mahalleli olan 49 yaşındaki mevcut muhtar Nasrullah Akın, 4. dönem muhtarlığı için seçimlerin en rahat adayı olarak gün sayıyor.

Kızıltepe merkezinde bulunan 16 mahalle arasında karşısına rakip muhtar aday çıkmayan tek muhtar olan Yeni mahalle muhtarı Nasrullah Akın, mahalle sakinlerinin kendisine gösterdiği teveccühle hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

"MAHALELİMİZİN TEVECCÜHÜNE LAYIK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Önceki muhtarlık adaylığı döneminde rakiplerinin olduğunu hatırlatan Muhtar Akın, pazar günü yapılacak seçimlere artık saatlerin kaldığını, bu saatten sonra da kendisine rakip adayın çıkma ihtimalinin oldukça zayıf olduğunu kaydederek, "Mahalli idareler seçimlerinde siyasi partiler ve adaylar arasında ciddi rekabet yaşanırdı. Son seçimlerde bu rekabet muhtar adayları arasında daha fazla görünmeye başladı. Merkez mahallelerimiz başta olmak üzere kırsal mahallelerimizin hemen hemen tamamında muhtar adayları arasında ciddi bir rakabetin olduğunu görüyoruz. Ancak İlçenin en merkezi mahallelerinden olan Kızıltepe Yeni Mahallede muhtarlık için adaylığını açıklayan hiç bir aday arkadaşımız yok. Bu saatten sonra da aday çıkacağının ihtimalini vermiyorum. Mahalle sakinlerimizin bir anlamda bizden olan memnuniyeti bizleri de mutlu ediyor. Rakibimiz yok ve sakin bir şekilde seçim günü bekliyoruz. Bize olan güvenleri ve destekleri için bütün mahalle sakinlerimize bu vesileyle teşekkür ediyorum. İnşallah bugüne kadar olduğu gibi; mahallemizin sorunlarının çözümü için elimizden gelen gayretin fazlasını yerine getirmeye çalışacağız. Mahalle sakinlerimizin acı ve tatlı günlerinde yanında olmaya devam edecek ve hizmetlerimizi daha da pekiştireceğiz" diye konuştu.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!