Advert
Advert

İŞKUR’dan Muhasebecilere Yeni İstihdam Teşvikleri Bilgilendirmesi

İŞKUR’dan Muhasebecilere Yeni İstihdam Teşvikleri Bilgilendirmesi
İŞKUR’dan Muhasebecilere Yeni İstihdam Teşvikleri Bilgilendirmesi Ekspres
Bu içerik 627 kez okundu.
Advert

İŞKUR’DAN MARDİN MUHASEBECİLERE YENİ İSTİHDAM TEŞVİKLERİ ANLATILDI.

 

Mardin İŞKUR İl Müdürlüğü ve Mardin SGK İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'İstihdam' konulu toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine başlatılan İstihdam Seferberliği 2019'un işverenlere sağladığı teşvik ve destekler konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya; Mardin İŞKUR İl Müdürü Mehmet Akın, Mardin İŞKUR İl Müdürü Yardımcısı Abdurrahim Yalçin, Mardin SGK İl Müdürü Abdülkerim Şahin ve Mardin-Şırnak serbest muhasebeci-mali muşavirler odası başkanı Hamit Durgan katıldı.

Toplantıda üyelere; İstihdam Seferberliği 2019'un, işverenlerin üzerindeki yükü alan teşvik ve destekleri anlatıldı. Mardin’de yılsonuna kadar ulaşılması planlanan istihdam hedefleri ile İşbaşı Eğitim programlarıyla alakalı bilgiler verildi. Muhasebecilere 2019 yılı istihdam seferberliği kapsamında işverenlere sunulan teşviklerden oluşan kısa çalışma ödeneğinin yararlanma şartları, uygulamaları ve başvurunun nasıl yapılacağı anlatıldı.

Düzenlenen toplantıda işverenlerin kısa çalışma ödeneği başvurusunun nasıl yapılacağı ve dikkat edilmesi gereken önemli konular üzerinde duruldu. Program, işveren ve temsilcilerinin kısa çalışma ödeneği sorularıyla sona erdi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor