Advert
Advert

Temelli: Ahmet Türk, Mardin halkının adayıdır

Temelli: Ahmet Türk, Mardin halkının adayıdır
Temelli: Ahmet Türk, Mardin halkının adayıdır Ekspres
Bu içerik 1637 kez okundu.
Advert

Temelli: Ahmet Türk, Mardin halkının adayıdır.

 

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Mardin Artuklu'da düzenlenen halk buluşmasına katıldı. Temelli, burada yaptığı konuşmada Ahmet Türk, Mardin halkının Kürt halkının adayı olduğunu ve 40 yıldan uzun bir süredir bu ülkede barış mücadelesi verdiğini söyledi.

Diyarbakır ve Mardin’de yapılacak HDP mitinginin aşırı yağışlar nedeniyle iptal edilmesi nedeniyle partililerle Artuklu HDP il başkanlığında bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, daha sonra burada partililere seslendi. Diyarbakır ve Mardin'de düzenleyecekleri mitinglerinin sağanak yağmurdan dolayı gerçekleştiremediklerini belirten Temelli, “Ama siz burayı miting alanına çevirdiniz. Bugün gerçekleşen bu doğal afetten zarar gören herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” Dedi.

“Bu seçim sürecinde bu iktidarın şaibesini gördük, saldırısını gördük; hakaretine, tehditlerine maruz kaldık. Şimdi 31 Mart'ta tüm bu saldırılara, hakaretlere cevap vereceğiz. Akla gelmeyecek her türlü yöntemle HDP'ye saldırdılar.” Diyen Temelli konuşmasında, Tüm kamu güçlerinin AKP seçim kampanyasının aktivistleri gibi çalıştığını da ileri sürerek, “Kaymakamlar, Valiler AKP adaylarıyla seçim kampanyası yürütüyor. YSK keza öyle. Her türlü hileye bulaşıyor. Sandıkları taşıyor, bizler sandığa ulaşamayalım diye.

Şimdi kalkmış bizim adaylarımızı tehdit ediyor. Bizim adaylarımız halkın adaylarıdır. Ahmet Türk, Mardin halkının Kürt halkının adayıdır. 40 yıldan uzun bir süredir bu ülkede barış mücadelesi veren, halkların bir arada yaşam mücadelesine sahip çıkan Ahmet Türk’e laf söyleyecek kadar acz içindesiniz. Arkadaşlarımız asla bu tehditlere boyun eğmedi. Bugün cezaevinde olan arkadaşlarımız da sürgünde olan arkadaşlarımız da bu mücadeleyi sürdürmeye devam ediyor. Hepsinin sevdası var. Barış sevdası var. Hepimize düşen bu sevdaya, bu mücadeleye sahip çıkmaktır.

31 Mart’ta sandıklara kilitlendik. Oyumuza, irademize sahip çıkacağız. Nerede bir Mardinli varsa o gün oyunu kullanacak. Sandıklar taşındıysa, o sandıklar nereye gidiyorsa biz de oraya gideceğiz. 31 Mart’ta kayyım atanan her yerde bu kayyımları süpürüp atacağız. Sadece kayyım olan belediyelerde değil, çok daha fazlasında iktidara geleceğiz. Ama iktidara gelemediğimiz yerlerde de demokrasi güçlerinin adayını destekleyeceğiz. AKP-MHP bloğundan, bu faşist zihniyetten bu ülkeyi hep birlikte kurtaracağız. Önce yerellerde iktidara geleceğiz. Yerel demokrasiyi inşa edeceğiz. Kadınların, emeğin, doğanın kentini hep birlikte var edeceğiz. Bütün sorunlarımızı hep birlikte çözeceğiz. Halkla birlikte çözeceğiz. Üreten biziz, yöneten de biz olacağız. 7/24 çalışarak bugüne geldik. Şimdi iki günümüz var. İki gün boyunca eksik bıraktıklarımızı tamamlayacağız. Seçim günü sandıklarımıza, oylarımıza sahip çıkacağız. Yerellerde iktidara gelerek, değişim umudunu hep birlikte hayata geçireceğiz. Bizler umudun partisiyiz. Bizler yürüdükçe barışın yolu açılır. Umudunuzu yalnız bırakmayın. Umudunuzla yürüyün HDP ile yürüyün. 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor