Advert

Kızıltepe ESO Tarafından bayan kuaförlere uygulamalı eğitim verildi

Kızıltepe ESO Tarafından bayan kuaförlere uygulamalı eğitim verildi
Kızıltepe ESO Tarafından bayan kuaförlere uygulamalı eğitim verildi Ekspres
Advert

Kızıltepe ESO Tarafından bayan kuaförlere uygulamalı eğitim verildi.

 

Kızıltepe Esnaf ve Sanatkar Odası ile Tara Akademi işbirliği ile bayan kuaförlere iki günlük uygulamalı eğitim verildi.

Kızıltepe Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığının konferans eğitim salonunda bayan kuaförlere yönelik Tara Akademi’nin uzman kadrosu ile birlikte uygulamalı birebir eğitim düzenlendi.

Eğitime katılan 30 bayan kuaföre, makyaj, saç, topuz modelleri üzerinde yoğun bir eğitim sonucunda sertifikaların verilmesi ile sonlandı.

Kızıltepe’de bayan kuaförlerimizin talepleri doğrultusunda Tara Akademi yetkilisi Murat Kanaatli ile yapılan görüşme neticesinde eğitimin açılmasına karar verildiğini ifade eden  Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Zeynettin Ayav, eğitim ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bizim için eğitim her alanda olmazsa olmazımız olmalıdır. Yaşamın bütün alanında eğitimli bireyler, eğitimli sanatkarlar yetiştirmeliyiz. Bu doğrultuda her alanda olduğu gibi bayan kuaförlerin de eğitime ihtiyaçları oldukları aşikardır. Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı yönetim kurulumuz ile beraber yaptığımız hizmetler neticesinde bu tür eğitimlerimizin süreklilik kazanması için mülkiyetini alarak yaptığımız, çağa uygun modern konferans salonumuzu esnaf ve sanatkarlarımıza kazandırdık.”

Değişik tarihlerde hijyen eğitimlerinin, mesleki yeterlilik belgesi alma kursları, mesleki komite grupları toplantı ve eğitimlerin devam edeceğini ifade eden Başkan Ayav,  “Bütün eğitimlerimizi bu mekanımızda gerçekleştirme rahatlığına kavuştuk.” İŞKUR,  DİKA, KOSGEB kurumlarına sunacağımız projeler ile eğitimlerimiz devamlılık teşkil edecektir. Bu bağlamda ilçemizde hatta Mardin ilimizde bir ilk olan bayan kuaförlerin eğitimi katılımcılar tarafından oldukça pozitif verimli bir sonuç aldı. Bundan sonra bu tür etkinliklerimiz devam edecektir."

Program sonunda katılımcılara eğitim sertifikaları takdim edildi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!