Advert

Duvarı delip bakkalı soydular

Duvarı delip bakkalı soydular
Duvarı delip bakkalı soydular Ekspres
Bu içerik 1369 kez okundu.
Advert

Duvarı delip bakkalı soydular

 

Kızıltepe’de bir binanın ara koridorundaki duvarı delerek bakkala giren hırsızlar, iş yerindeki çelik kasayı patlatarak kayıplara karıştılar.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir binanın ara koridorundaki duvarı delerek bakkala giren hırsız veya hırsızlar, iş yerindeki çelik kasayı patlattı. Kasayı açan hırsızlar, aldıkları bir miktar para ve gıda malzemesiyle kayıplara karıştılar. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.

Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı’nda Şeyhmus Karayağız’a ait bakkala hırsız veya hırsızlar girdi. İş yerinin arka tarafında bulunan binanın girişindeki ara koridorda duvar delerek içeri giren hırsızlar, para kasasını patlatmak suretiyle açtılar.

 İçindeki bir miktar parayı alan hırsızlar, taşıyabildikleri kadar gıda da alıp kaçtılar.

İş yeri sahibi Şeyhmus Karayağız, sabah saatlerinde iş yerini açmak için geldiği dükkânında hırsızlık olayını fark etti. Karayağız’ın ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, bakkalda inceleme yaptı. Polis ekipleri, hırsız veya hırsızları yakalamak için olayla ilgili çalışma başlattı.

60 yıldır aynı yerde esnaflık yaptığını söyleyen Karayağız, bugüne kadar böyle bir olayla karşılaşmadığını söyledi.

Karayağız, “Burada 60 yıllık esnafım, çarşı ortasında dükkânım tam göbektedir. Böyle bir olayın yaşanmasını kabullenemiyoruz, bu memleketin sahibi olmalıdır. Sabah gelip dükkânı açtım ve hırsızlık olayını fark ettim. Arka tarafta duvarı delip içeri girmişler. Çekiçle balyozla kırmışlar duvarı, bunu hiç mi duyan olmamış? Ağır kasayı çıkaramamışlar, yere yatırmışlar ve bombalamışlar. Kasayı bomba ile patlatıp açmak yeni sistem midir bilemiyoruz. Şu an polis inceleme yapıyor, incelemeden sonra zararın ne kadar olduğu ortaya çıkacaktır. Tabi başka esnafın canını yakmadan bu hırsızların yakalanması lazımdır.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor