Advert

Mardin İŞKUR “İşbaşı Eğitim Programı” Başlattı.

Mardin İŞKUR “İşbaşı Eğitim Programı” Başlattı.
Mardin İŞKUR “İşbaşı Eğitim Programı” Başlattı. Ekspres
Advert

Mardin İŞKUR “İşbaşı Eğitim Programı” Başlattı.

 

İŞKUR'un “İşbaşı Eğitim Programı” kapsamında Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Mardin Park Hastanesi arasında yeni bir sözleşme imzalandı.

Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbaşı eğitimi programı başlattı. 4 farklı meslek dalında toplam 47 kişiye meslek deneyimi sağlayan protokol, Mardin Park hastanesi ile imzalandı. Bu protokol ile mesleki deneyimi veya iş tecrübesi olmayan kişilere, mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırılıyor. Ayrıca başvuran bu kişilerin istihdam edilebilirliğini artırıyor.

İşbaşı Eğitim Programının öneminden bahseden Mardin Çalışma İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Akın “Bu programların bir ikinci önemli amacı işverene nitelikli iş gücü temin etmek. Bizler nitelikli işçiyi mesleki eğitim kurslarımız sayesinde işverenle buluşturuyoruz"

Akın “İşbaşı Eğitim Programı ile öğrencilerimiz İŞKUR desteği ile sektörde kendi alanlarında staj yapma olanağına kavuşuyor. Böylelikle öğrencilerimiz mezun olduğunda hem teorik eğitimi almış hem de sektörü yakından tanımış olarak mesleğe adım atıyor" diye konuştu.

Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Mardin Park Hastanesi arasında imzalanan sözleşme ile 42 Hemşire, 2 Radyoloji Teknikeri, 2 Ebe, 1 Laborant olmak üzere toplam 47 kişi 3 ay süreliğine eğitim programına başladı.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!