Advert
Advert

Mardin’in "Özel" Şampiyonu

Mardin’in
Mardin’in Ekspres
Bu içerik 834 kez okundu.
Advert

MARDİN’İN“ÖZEL” ŞAMPİYONU

 

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen yüzme müsabakalarında Mardin’in otizmli özel sporcusu Eren Çaça 1. Bölge Şampiyonu oldu. ​

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu 2019 yılı Özel Sporcular müsabakaları Antalya ilinde yapıldı. 02-04 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen yüzme yarışmalarının 1. Bölge ( Marmara, Karadeniz, Güneydoğu ) yüzme müsabakalarında yarışan Mardin’in Otizmli özel sporcusu Eren Çaça 13 yaş grubunda 1. bölge Şampiyonu oldu.

Antalya, Muratpaşa Süleyman Erol olimpik yüzme havuzu ve özel bir otel havuzunda düzenlenen müsabakalarda 1. Bölge Şampiyonu olan 13 yaşındaki Eren Çaça’nın başarısı ile ilgili olarak ​MÖSKDER Başkanı Emrullah Aldemir yaptığı açıklamada; “Sporcularımızın spor yaparak fiziksel, bilişsel ve zihinsel yönden gelişimlerini sağlamak ,sosyal hayata daha iyi adapte olabilmelerine katkı sağlamak ve var olan yeteneklerini keşfedip geliştirmek için kurulan derneğimizdeki sporcularımızın başarılar elde etmesi, gönül bağıyla bağlı olduğumuz bu yola daha sıkı sarılmamızı sağlıyor. Bu süreçte yanımız da olan bizi destekleyen kurum müdürlerimize, öğretmen arkadaşlarımıza, bu süreci aşkla şevkle takip eden Sait Çaça, mehmet Tekin ve ailelerine antrenörlerimiz Uğur Dölcek ile Hadi Aktaş'a da teşekkür ederiz. Bu yarışmada çaba gösteren bütün özel sporcularımızı tebrik ediyor iyi ki varsınız diyorum. İnşallah Eren kardeşimizi bir sonra ki dönemde milli takımda görürüz” dedi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor