Advert

Kızıltepe Belediye Başkanından Bayrak Açıklaması

Kızıltepe Belediye Başkanından Bayrak Açıklaması
Kızıltepe Belediye Başkanından Bayrak Açıklaması Ekspres
Advert

Kızıltepe Belediye Başkanından Bayrak Açıklaması.

 

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, bazı basın-yayın organlarında çıkan Türk bayrağının indirildiği haberini yalanladı.

 

Mardin Kızıltepe ilçesi Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, bazı basın-yayın organlarında çıkan, ve göreve başladığı gibi ilk icraatının Türk bayrağını indirmek olduğu yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu belirterek çıkan haberleri yalanladı.

31 Mart yerel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisinden (HDP) Kızıltepe Belediye Başkanlığı görevine seçilen Nilüfer Elik Yılmaz, 09 Nisan 2019 Salı günü mazbatasını alarak göreve başlamasının ardından hakkında bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere tepki göstererek yapılan haberlerin asılsız olduğunu ve bununla ilgili hukuki süreç başlatacaklarını açıkladı.

Belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz Türk bayrağını belediye hizmet binasından indirdiği yönünden çıkan haberler ile ilgili olarak Belediye’de basın mensupları ile bir araya gelerek konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Göreve başladığı gün belediye binasına geldiğinde iddia edildiği gibi hizmet binasının ön kısmında binayı kaplayan büyük bir bayrağın bulunmadığını belirterek çıkan haberleri yalanlayan Yılmaz şunları söyledi, “ Sizinde bildiğiniz gibi Salı günü mazbatamı alarak saat 11.00 civarında belediye geldim. Belediye önünde bir açıklama yaptıktan sonra makama geçtim, açıklama yaparken de görüldüğü gibi bayrak direklerinde bulunan Türk Bayrağı ve Belediye flamalarının dışında başka bir bayrak mevcut değildi. Direklerde bulunan Bayraklar da yerinde duruyor, bazı basın organlarında iddia edildiği gibi bayrak indirilmesi yönünde bir talimatım olmadığı gibi Bayrak ile bir sorunum yok ve olmazda, Bu hepimizin Bayrağıdır. Bu haberi yapanlar ile ilgili olarak hukuki süreç başlatacağız.” İfadelerine yer verdi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!