Advert

Mardin’de ilk defa ayak bileği dondurma ameliyatı yapıldı

Mardin’de ilk defa ayak bileği dondurma ameliyatı yapıldı
Mardin’de ilk defa ayak bileği dondurma ameliyatı yapıldı Ekspres
Bu içerik 771 kez okundu.
Advert

Mardin’de ilk defa ayak bileği dondurma ameliyatı yapıldı.

 

Mardin’de özel Hastanede gerçekleştirilen Ayak Bileği Dondurma Ameliyatı (Artrodez) ile 66 yaşındaki hasta sağlığına kavuşturuldu.

 

Özel Mardin Park Hastanesinde ilk defa gerçekleştirilen Ayak Bileği Dondurma Ameliyatı (Artrodez) ile Enise Çatar (66) sağlığına kavuştu. Ameliyatı gerçekleştiren Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Yılmaz Tutak gerçekleştirdiği ameliyat ile ilgili yaptığı açıklamada: ”Artrodez, hastalıklı bir eklemdeki kemiklerin; eklemin hareketini engellemek için birbirine kaynaştırıldığı ve etkilenen alanda ağrının hafifletildiği cerrahi bir girişimdir. Birçok nedene bağlı olarak gelişen ayak ve ayak bileği hastalıklarının tedavisinde artrodez ameliyatları uygulanabilir. Bu gibi bir ameliyat uygun pozisyonda, tekniğine uygun olarak yapılırsa hastanın sağlam ve ağrısız bir şekilde yürümesine olanak tanır.”

66 yaşındaki hastanın uzun suredir ayak bileğindeki ağrıdan şikayetçi olduğunu da belirten Tutak, “Hastaya ameliyat ile ilgili bilgi verdik. Başarılı bir operasyon geçirdikten sonra şifa ile taburcu oldu. Hasta ve yakınlarının da memnuniyetlerini dile getirmeleri; gurur vericidir. Bu gibi istisnai ameliyatların, ilimizde yapılabiliyor olması büyük bir avantajdır. Hastalarımızın kendi yasam alanında, yakınlarının psikolojik desteğiyle bu tür ameliyatları geçirmesi de ameliyatın başarısını etkilemektedir. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve hastane yönetimine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullanmıştır.

Mardin’de ilk kez gerçekleştirilen Ayak Bileği Dondurma Ameliyatı (Artrodez) sayesinde sağlığına kavuşan ile 66 yaşındaki hasta Enise Çatar’da sağlığına kavuşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Doktor ve ekibine teşekkür etti.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor