Advert

MYP Mardin İl Kongresi yapıldı

Başkanlığa Cemal Ercan Seçildi...

MYP Mardin İl Kongresi yapıldı
MYP Mardin İl Kongresi yapıldı Ekspres
Bu içerik 1205 kez okundu.
Advert

MYP Mardin İl Kongresi yapıldı

 

Muhafazakar Yükseliş Partisi'nin (MYP) Mardin İl Kongresi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. MYP Mardin İl Başkanı görevine Cemal Ercan getirildi.

 

MYP Mardin olağan İl Kongresi kalabalık bir katılım ile Mardin öğretmenevinde gerçekleştirildi. Düzenlenen ilk Mardin il kongresine MYP Genel Sekreter Muhammed Recep Altun, Halkla İlişkiler Sorumlusu Mehmet Hanifi Karagöz, partinin genel merkez yöneticileri, il-ilçe teşkilatlarında bulunan yöneticiler ile çok sayıda partili katıldı.

MYP Mardin olağan il kongresinin açılışında, MYP Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz'ın partililere gönderdiği mesaj okunurken, ilk konuşmayı yapan MYP Genel Sekreteri Muhammed Recep Altun, parti olarak temel hedeflerinin faizsiz bir Türkiye inşa etmek olduğunu ve bunu inşa etmek üzere yola çıktıklarını söyleyen Altun, "Muhafazakar Yükseliş Partisinin temelinde tarih, inanç, millet-i İbrahim var. Partimiz, çözüm ve projeleri tertemiz, samimi, köklü geçmişi ile ekonomide faizsiz bir gelecek vadeden bir partidir.”diyen Altun, Katılımcılara, Partinin başında faizsiz bir ekonomi vadeden Türk İslam davasının lideri Ahmet Reyiz Yılmaz’ın olduğuna dikkat çekerek delegelerden destek sözü aldı.

Birinci Olağan kongrede il başkanlığına getirilen MYP Mardin İl Başkanı Cemal Ercan’da yaptığı konuşmada, faizsiz bir Türkiye oluşturmak için genci-yaşlısı, kadını-erkeği ile çalıştıklarını belirterek, "Her şey hayallerle başlar, inanırsak başarırız. Türkiye'de muhafazakar yükseliş Partisinin dönemi başlayacak" şeklinde konuştu.

Kongrede, MYP İl Başkanı Cemal Ercan başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu 21 kişiden oluşturuldu.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”