Advert
Advert

ADEM'de “Bağımlılığa değil hayata tutun” eğitimi verildi

ADEM'de “Bağımlılığa değil hayata tutun” eğitimi verildi
ADEM'de “Bağımlılığa değil hayata tutun” eğitimi verildi Ekspres
Bu içerik 642 kez okundu.
Advert

Kızıltepe’de “Bağımlılığa değil hayata tutun” projesi kapsamında eğitim verildi.

 

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde “Bağımlılığa değil hayatta tutun” projesi kapsamında eğitim verildi.

Mardin Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Derneği tarafından İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüne sunulan “Bağımlılığa değil hayatta tutun” projesinin kabul edilmesiyle yürütülen faaliyetler kapsamında Kızıltepe Kaymakamlığı Aile Destek Merkezinde(ADEM) ebeveynlere bağımlılıkla ilgili eğitim verildi.

Kızıltepe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğünün oluru ile ebeveynlere Alanında Uzman Psikolog tarafından verilen eğitimde bağımlılığa karşı korunmanın yolları anlatıldı.

Eğitim salonuna afiş asıldı ve konu ile ilgili eğitime katılanlara broşür ve kalem dağıtıldı.

Katılımcılara çeşitli ikramlar yapıldı.

Mardin Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Derneği Başkanı Adnan Yalçın konu ile ilgili bir açıklama yaparak ADEM’de yetişkinlere yönelik bağımlılıkla ilgili eğitim verdiklerini belirtti.

Eğitimlere devam edeceğini İfade eden Başkan Yalçın, şöyle konuştu:

“Eğitim veren hocamıza ve Mardin İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü Personeli Vecdi Erkek beye, ADEM yetkililerine ve tüm katılımcılara da teşekkür ediyorum. Bu gün eğitime katılanlara bağımlılıkla ilgili oldukça önemli bir eğitim verildi. Eminim katılımcılar ailelerine ve çocuklarına daha çok sahip çıkacaktır. Bizlerde dernek olarak proje kapsamında eğitimlerimize devam edeceğiz.” 

Amaçlarının insanları spora eğitime teşvik etmek ve başarılı memleketine faydalı bireyler yetiştirmek olduğu ifade eden Başkan Yalçın, “Bu tür eğitimlerin çok faydalı olacağına inanıyorum.” Dedi.

Programa katılanlar çok güzel ve faydalı bilgiler öğrendiklerini ve bu tür programların gerekli olduğunu bundan sonra da devam etmesi gerektiğini aktardılar.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu