Advert
Advert

Kızıltepe Belediyesinin bahçe Duvarları Yıktırıldı.

Kızıltepe Belediyesinin bahçe Duvarları Yıktırıldı.
Kızıltepe Belediyesinin bahçe Duvarları Yıktırıldı. Ekspres
Bu içerik 1830 kez okundu.
Advert

Kızıltepe Belediyesinin bahçe Duvarları Yıktırıldı.

 

Kızıltepe belediyesinin çevre duvarları iş makineleriyle yıktırıldı.

 

Kızıltepe ilçesinde yaklaşık 2,5 yıl önce Belediye başkanlığına atanan kayyım tarafından yükseltilen hizmet binasının duvarlar bugün Belediye başkanının talimatıyla yıktırıldı. Duvarların üzerindeki tel örgüler dün yerinden sökülmüştü. Bu sabah başlayan ve Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz’ında katıldığı yıkım Başkanın duvara sembolik olarak vurduğu balyoz darbeleri ile başladı.

31 Mart 2019 tarihinde Kızıltepe belediye başkanlığı görevine seçildikten sonra ilk icraat olarak Aralık 2016 tarihinde görevden alınan Belediye başkanı İsmail Ası yerine vekaleten kayyım olarak atanan ilçe Kaymakamının yükselttiği duvarların üzerine döşenen dikenli tel örgüleri söktüren Kızıltepe belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, bu sabah da Belediye hizmet binasını çevreleyen ve Kayyım tarafından yükseltilen çevre duvarlarını yıktırdı. İş makinelerinin kullanıldığı yıkım ile duvarlar yerinden söküldü.

Belediye duvarlarının yıktırılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Kızıltepe belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, Halkın talepleri doğrultusunda cezaevini andıran görüntüyü ortadan kaldırmak için duvarları yıktıklarını belirterek şunları söyledi. “Bilindiği gibi belediye halkın belediyesi, halka açık olması gerekiyor. Halkın bizden bu yönde bir talebi vardı. Belediyeye gittiğimizde kendimizi cezaevine giriyor gibi hissediyorduk, cezaevinde gibi hissediyorduk. Kendimizi rahat ifade edemiyorduk, psikolojikmen kendimizi kötü hissediyorduk. Kötü oluyorduk. Halkın tek isteği bu duvarın yıkılması ve belediyenin tekrar halka açılmasıydı. Bizde halkın isteği doğrultusunda, Halkımızın talebi üzerine böyle bir şeyi gerekli gördük. Tüm halkımıza hayırlı olsun.”

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu