Advert

Dicle Elektrik Borçlu Tarımsal Abonelerin Elektriğini Kesmeye Başladı

Dicle Elektrik Borçlu Tarımsal Abonelerin Elektriğini Kesmeye Başladı
Dicle Elektrik Borçlu Tarımsal Abonelerin Elektriğini Kesmeye Başladı Ekspres
Advert

Dicle Elektrik Borçlu Tarımsal Abonelerin Elektriğini Kesmeye Başladı.

Dicle Elektrik birikmiş elektrik borcunu ödemeyen tarımsal sulama aboneleri ile ilgili başlattığı çalışma ile borçlarını ödemedikleri gerekçesiyle tarımsal sulama abonelerinin enerjisini kesmeye başladı. İlk gün Kızıltepe ilçe kırsalında borcu nedeniyle 21 abonenin elektriği kesildi.

İlgili kurumdan konuyla ilgili yapılan basın açıklamasında, Dicle Elektrik’in birikmiş olan elektrik borcunu uzun süredir ödemeyen tarımsal sulama aboneleri ile ilgili çalışma başlattıklarını, Mardin’de yapılan tüm uyarılara rağmen borçlarını ödemeyen abonelerin enerjisinin yönetmeliklere uygun biçimde kesilmeye başlandığını ve ilk gün yapılan kontroller sonucunda Kızıltepe’de borcunu ödemeyen 21 abonenin elektriği kesilirken, 9 adet kaçak trafonun ele geçirildiği açıklandı.

Kullandığı elektriğe ait borcunu düzenli ödeyen ve kesintisiz enerji almak isteyen abonelerin bu durumdan olumsuz yönde etkilenmemesi için borcunu ödemeyen abonelerin enerjisinin kesileceğini açıklayan Dicle Elektrik, uygulamanın yasa ve yönetmeliklere uygun yapıldığını belirterek. “Enerji şirketi çoğunlukla kırsalda bulunan ve tüm uyarılara rağmen borcunu ödemeyen abonelere tek tek tebligatta bulundu. Buna rağmen bildirilen süre içerisinde borcunu ödemeyen abonelerin elektriklerinin kesileceği bildirildi. Şirket, söz konusu bildirime uygun olarak dünden itibaren borcu bulunan abonelerin elektriğini kesmeye başladı.”

Denetim ve kesme işlemi yapılacak yerlerde görev yapacak ekiplere geçmişte olduğu gibi herhangi bir saldırı yaşanmaması için uygulama alanlarında jandarmanın güvenlik tedbirleri aldığı belirtilen basın açıklamasında, “Alınan önlemlerin ardından Dicle Elektrik ekipleri ilk gün Kızıltepe’nin Akyazı, Arıtepe, Yolüstü ve Karakuyu köylerinde uygulama başlattı. Uygulama sonucunda uyarılara rağmen borcunu uzun süredir ödemediği saptanan 21 tarımsal sulama abonesinin elektriği yönetmeliklere uygun biçimde kesildi. Yapılan denetimler sırasında tarımsal sulama amacıyla kullanıldığı belirlenen 9 adet kayıt dışı elektrik trafosuna el konulurken 86 mesken abonesinin ise kaçak elektrik kullandığı belirlendi.”

Dicle Elektrik, kaçak trafoların sahipleri, kaçak ve kayıt dışı elektrik tüketenler hakkında gerekli yasal ve idari işlemleri başlattığını belirterek, enerji kesme işlemlerinin diğer abonelerin etkilenmemesi için abone bazlı yapıldığı belirtildi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!