Advert

“Ana Karnından Ana Kucağına” Eğitim semineri tamamlandı

“Ana Karnından Ana Kucağına” Eğitim semineri tamamlandı
“Ana Karnından Ana Kucağına” Eğitim semineri tamamlandı Ekspres
Advert

Mardinli Anneler, “Ana Karnından Ana Kucağına” Söyleşisiyle Kafalarındaki Soruların Cevaplarını Buldu.

 

Anadolu Ebeler Derneğinin katkıları ile düzenlenen “Ana Karnından Ana Kucağına “Projesi sona erdi. Katılımcılara sertfika verildi.

 

Mardin İl Sağlık Müdürlüğünün ev sahipliğinde Mardin Sağlık Sen Şube Başkanlığının da destekleriyle ve Gebe Okulları İl Koordinatörü Gülistan Aydoğan’ın koordinatörlüğünde Kızıltepe Devlet Hastanesi Konferans Salonunda Anadolu Ebeler Derneğinin “Ana Karnından Ana Kucağına “Projesi kapsamında 18 Nisan 2019 tarihinde Ebelere Yönelik (Gebelik -Doğum-Lohusalık) Eğitim düzendi. Eğitimde ‘Gebeliğin Fizyolojik ve Psikolojik Değişiklikleri, Doğuma Hazırlığın Önemi, Doğumun Fizyolojisi ve Doğum Sırasında Ebelik Uygulamaları, Lohusalık Dönemi ve Lohusalık Bakımı, Bağlanma ve Emzirmeye Etkisi, Yeni Doğan ve Bebek Bakımı’ konuları anlatıldı.

Program kapsamında Anadolu Ebeler Derneği Yönetim Kurulu tarafından, annelerin en önemli ve yegane doğum destekçisi olan sağlık profesyoneli ebelere yönelik düzenlenen eğitimde, toplumun sağlıklı doğuma erişimi ve doğum sonrası anne ve yeni doğan bakımı konularında güncel ve yeni bilgilerin aktarıldığı belirtildi.

Bu kapsamda düzenlenen “Ana Karnından Ana Kucağına” Ebelik Eğitimi Anadolu Ebeler Derneği Başkanı Uzm. Ebe Nesibe Üzel ve Anadolu Ebeler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Uzm. Ebe Esra Yörük tarafından gerçekleştirilerek eğitim sonunda 50 ebeye katılım belgeleri verildi.

Ayrıca 19 Nisan 2019 tarihinde Annelere ve Gebelere yönelik “Yenidoğan ve Gebelik” üzerine  Ana Karnından Ana Kucağına Söyleşiler Eğitimi düzenlendiği, Eğitimde ‘Gebelik ve Yenidoğan Bebeklere Yönelik Merak Edilen Sorular’ cevaplandırıldığı belirtilerek, Bu Eğitim de Anadolu Ebeler Derneği Başkanı Uzm. Ebe Nesibe Üzel, Jinekolog Dr. Serkan Aydoğdu, Uzm. Psikolog Semiha Afyonlu Kaya ve Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Esra Yörük tarafından verildiği açıklandı.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Murat Sinanoğlu ve il Müdürlüğü Başkan Yardımcıları ile beraber eğitime katıldı. Yavuz,  Anadolu Ebeler Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile diğer eğitimcilere teşekkür ederek, “bu eğitim gerçekten de çok verimli geçti, ilimiz adına bu eğitimin burada yapılıyor olması çok mutluluk verici bir durum .” açıklamasında bulundu.

Anadolu Ebeler Derneği konuyla ilgili açıklamalarında, “Organizasyonun temel amacı, farklı coğrafyalarda yaşayan anne ve anne adaylarını gebelik, doğuma hazırlık, lohusalık, emzirme ve yeni doğan bebek bakımı hakkında anneleri bilgilendirmek ve onların deneyimlerine katkı sağlamaktır. Anne ve anne adaylarının yoğun ilgisiyle gerçekleşen organizasyonda katılımcılar, kendilerinden birçok hikâye bulduğu projeden mutlu bir şekilde ayrılırken Anadolu Ebeler Derneği olarak yoğun ilgiyle karşılaştık, bu etkinliklerin devamının gelecek. Düzenlenen eğitime il ve ilçelerimizde görev yapan ebeler ile  anneler, anne adayları, gebeler ve çok sayıda sağlık çalışanı katılım sağladı.”

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!