Advert

Polis Açlık Grevi Eylemine İzin Vermedi

İzinsiz eyleme polis engeli...

Polis Açlık Grevi Eylemine İzin Vermedi
Polis Açlık Grevi Eylemine İzin Vermedi Ekspres
Bu içerik 2276 kez okundu.
Advert

Polis Açlık Grevi Eylemine İzin Vermedi

 

Açlık grevlerine destek için yürümek isteyen kadınlara polis izin vermedi.

 

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yapılmak istenen yürüyüş ve oturma eylemine polis izinsiz olduğu gerekçesiyle izin vermedi.  Basın açıklamasının ardından polis tarafından Tasdikli su ile biber gazı ile yapılan müdahalenin ardından 6 kişi gözaltına alındı.

Mardin Kızıltepe ilçesinde Cezaevlerinde devam eden açlık grevlerine dikkat çekmek ve destek vermek amacıyla, HDP ile DBP'nin de destek verdiği Barış anneleri adına düzenlenmek istenen yürüyüş, basın açıklaması ve oturma eylemi izinsiz olduğu gerekçesiyle polis tarafından izin verilmedi. Kızıltepe HDP-DBP ilçe başkanlığının bulunduğu sokaktan meydan yürümek isteyen ve aralarında Mazıdağı ile Derik ilçelerinden de katılımcı olan kadınlar, izin alınmadığı gerekçesiyle polis tarafından engellendi. Yapılan eylemin izinsiz olduğu ve dağılmaları yönünde yapılan anonslara rağmen dağılmayan grup bulundukları yerde basın açıklaması yapmalarına izin verildikten sonra polisin gruptan bazı kadınların gözaltına almak istemesine karşı arbede yaşanması sonrası TOMA aracından tasdikli su ve biber gazı ile müdahale edildi.

Edinilen bilgilere göre basın açıklamasını yapan kadının kimlik bilgilerini polise vermek istememesi üzerine gözaltına alınmak istediği belirtilirken müdahale sonrası 2'si kadın 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltın alınanlar arasında basın açıklamasını okuyan Havlet Öncü, DBP Kızıltepe yöneticisi Şükran Erol, HDP Mazıdağı İlçe Başkanı Mesut Ürün ve ismi öğrenilemeyen 3 kişinin olduğu öğrenildi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.