Advert
Advert

Vali Yaman'ın 23 Nisan'ın 99. yılı kutlama mesajı

Vali Yaman'ın 23 Nisan'ın 99. yılı kutlama mesajı
Vali Yaman'ın 23 Nisan'ın 99. yılı kutlama mesajı Ekspres
Bu içerik 892 kez okundu.
Advert

VALİ MUSTAFA YAMAN’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMALARININ 99.YILDÖNÜMÜ MESAJI.

 

Mardin Valisi Mustafa Yaman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Vali Yaman Mesajında şunları paylaştı; “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden kanını ve canını ortaya koyarak bağımsızlık mücadelesi veren Aziz Milletimiz, 23 Nisan 1920’de, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla kendi idaresini eline almıştır.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920,  ülkemiz ve dünya çocuklarına Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak armağan edilmiştir.
Dünya çocuklarıyla paylaştığımız; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz özel bir bayramdır.

 Sevgili Çocuklar;    En önemli servetimiz ve umut kaynağımız olan sizlerin bayramında, mutluluğunuza ortak olmaktan memnuizmir oto kiralamat duyuyorum. Sizler, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarısınız. Tüm dünya çocukları ile el ele vererek birlikte barış, kardeşlik ve sevgi tohumlarını dünyaya ekeceksiniz.
Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi saygı ve rahmetle yâd ediyorum.
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99 ncu yılını, Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum."

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu