Advert
Advert

23 Nisan Kızıltepe’de Törenlerle Kutlandı

23 Nisan Kızıltepe’de Törenlerle Kutlandı
23 Nisan Kızıltepe’de Törenlerle Kutlandı Ekspres
Bu içerik 1188 kez okundu.
Advert

23 Nisan Kızıltepe’de Törenlerle Kutlandı.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 99.Yıldönümü Kızıltepe ilçesinde de düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. Yıl dönümü kutlamalarına Hükümet Konağı Tören alanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Kutlamalara Kızıltepe ilçe stadında devam edildi.

Kızıltepe İlçe Stadyumunda devam eden kutlama töreni Programına İlçe Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kızıltepe Başsavcısı Mehmet Karabulut, 4. Hudut Alay Komutanı Albay Ekrem Yılmaz, Belediye Başkanı adına Belediye Meclisi başkanı Yusuf Solcan, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan, ilçe spor müdürü Mahmut Akdağ, Meslek odaları ve STK temsilcileri, Okul Müdürleri, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

İlçe stadyumunda düzenlenen ikinci Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların yapıldığı, şiirlerin okunduğu programda öğrencilerin yöresel kıyafetleri ile sergiledikleri gösterilerle devam etti. Tören Mehteran ve bando takımlarının gösterisi ve halay çekilmesi ile sona erdi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu