Advert

Mardin'de Gerçeği Aratmayan UMKE Tatbikatı Gerçekleştirildi

Mardin'de Gerçeği Aratmayan UMKE Tatbikatı Gerçekleştirildi
Mardin'de Gerçeği Aratmayan UMKE Tatbikatı Gerçekleştirildi Ekspres
Bu içerik 772 kez okundu.
Advert

Mardin'de Gerçeği Aratmayan UMKE Tatbikatı Gerçekleştirildi.

 

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı, Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimine bağlı hizmet veren Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE),  çevre illerin de ( Diyarbakır, Batman, Şırnak, Siirt) katılımıyla “Toplu Yaralanma Vakalarına Yaklaşım, Afetlerde Haberleşme Becerilerinin Artırılmasına Yönelik Tatbikatı” gerçekleştirdi.

5. Bölge Koordinatörlüğünde Bölge illerin, 140 UMKE Gönüllüsünün katılımıyla Mardin İli sınırlarında 24-26 Nisan 2019 tarihlerinde UMKE eğitim kampı yapılıp daha sonra tatbikat icra edildi.

UMKE Gönüllüleri, AFAD ve İtfaiye ekipleri olmak üzere toplamda 150 personel ile gerçeği aratmayan tatbikatta senaryo gereği, 3 aracın ve bir tankerin karıştığı trafik kazası sonrası Acil Çağrı Merkezine ihbarın gelmesi sonucu olay yerine UMKE, Ambulans, Polis ve itfaiye ekipleri yönlendirilmiştir. Polisin güvenlik önlemleri aldığı olay yerine yönlendirilen UMKE, Ambulans, Polis ve itfaiye ekipleri görev tanımları ile ilgili gerekli müdahaleler yapılarak, yaralıların tahliyesinden sonra hastanelere nakli sağlandı.

Mardin Valisi Mustafa Yaman, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Servet Yıldız, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı İsa Aydoğan, Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Karakaş, Mardin il Müdürlüğü Başkan ve Başkan Yardımcıları, 112 İl Ambulans Servisi Başhekimi Osman Ballı, Afet ve Acil Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Feyzi Özünal, İl Jandarma Komutanı, İl Emizmir oto kiralamat Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürü, İl AFAD Müdürü, İl Müftüsü, Gençlik ve Spor İl Müdürü ve çok sayıda sağlık çalışanı ile vatandaşın izlediği tatbikat, Artuklu ilçesine bağlı Sultan köyü yakınlarında gerçekleştirildi.

Tatbikat alanında gazetecilere açıklama yapan Mardin Valisi Mustafa Yaman, tatbikatla, oluşabilecek bir afette ekiplerin doğru ve hızlı müdahale etmelerini sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Ayrıca diğer kamu kurumlarıyla koordinasyon ve işbirliği ile çalışma becerisi ön plana çıkarılması da bu tatbikatın bir parçası manisa temizlikğunu ifade etti.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz’da açıklamasında: "Tatbikatları heyecanla izledik, gerçeğini aratmayan bir tatbikattı. Mardin UMKE ekiplerimiz, Sultan köy bölgesinde 3 günlük bir kamp gerçekleştirdiler. Burada arkadaşlarımızın olayda intikal kabiliyeti, yol emizmir oto kiralamatinin alınması, yaralıların sağlıklı bir şekilde çıkarılıp ilgili sağlık kuruluşlarına taşınması işlemini izlemiş manisa temizlikk. Bu anlamda UMKE olarak değişik zamanlarda ve acil durumlarda ekipleri hazır hale getirmek için tatbikat yapmaktayız. Ekiplerimizin daima hazır olmalarını sağlamak için bundan sonra da tatbikatlarımıza devam edeceğiz. Desteğini bizden hiçbir zaman esirgemeyen ve bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Sayın Valimiz Mustafa Yaman’a,  katkı veren tüm ekip çalışanlarımıza ve yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum." izmir escort.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.