Advert

HDP Eş Genel Başkanları Mardin Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

HDP Eş Genel Başkanları Mardin Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.
HDP Eş Genel Başkanları Mardin Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Ekspres
Bu içerik 621 kez okundu.
Advert

HDP Eş Genel Başkanları Mardin Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

 

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, HDP’li milletvekilleriyle birlikte 31 Mart seçimlerinde HDP’den Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ahmet Türk’ü ziyaret etti.

 

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ü ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan burada yaptığı konuşmada, Mardin’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi; “Sevgili Ahmet Türk Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı iken görevden alındı ve yerine kayyım atandı. İradenizi gasp eden kayyım başta Mardin olmak üzere atandıkları her yerde sizin ve halkımızın iradesini gasp ettiler. Sadece gasp büyük bir hukuksuzluğun altına imza attılar. Yaptıkları bütün usulsüzleri halkımızla paylaşacağız. Sizlere bir kez daha iradenize ve Ahmet Türk’e sahip çıktığınız için teşekkür etmek isterim.

 

Mardin Türkiye gerçekliğini anlatan Türkiye’nin çok kültürlülüğünü ve bizim zenginliğimizi anlatan nadir kentlerden biridir. Mardin’de sadece Kürtler yaşamıyor. Mardin aynı zamanda bir arada yaşamın örneği olarak Mihelmilerin, Süryanilerin, Ermenilerin, Türklerin ortak yaşadığı bir kenttir. Bu ülkenin toplumsal barışa ve demokrasiye ihtiyacı vardır. Sayın Ahmet Türk ve Figen Altındağ arkadaşımızın şahsında hepinize görevinizde başarılar diliyorum.”

 

 

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’de yaptığı konuşmada, “Büyük bir emek, büyük bir çalışma, güçlü bir strateji sonucunda işte buradayız. Bize ait olanı aldık. Tüm engellemelere, her türlü seçim hilesine, baskı ve zulme rağmen güçlü bir direniş sergilediniz ve çok güçlü ve önemli bir başarıya hep birlikte imza attık. Bu çok önemli bir başarı. Evet, bugün 31 Mart’a giderken ortaya koyduğumuz seçim stratejisi Türkiye halklarına ve toplumuna bir seçenek yaratmıştır; bir demokrasi ve barış seçeneği yaratmıştır. Türkiye halkı, Türkiye toplumu, emekçileri, kadınları bu seçenekte yan yana gelmeye devam edecektir.

Cumhurbaşkanı kızgın demiri soğutma zamanıdır diyor. Evet kızgın demiri soğutmak istiyorsanız bu tecride son verin, OHAL uygulamalarına son verin, hukukun üstünlüğünü, yargı bağımsızlığını tanıyın. Toplumsal barış adına adımlar atın. Ama niyetiniz bu değil. Siz bırakın kızgın demiri soğutmayı ateşin üzerine benzin dökmek niyetindesiniz. Biz de buradan bir kez daha sesleniyoruz. Bu kızgın demiri soğutmak siyasete de barışı getirmek toplumsal barışı var etmek ve hukukun üstünlüğünü savunmaktan geçer, demokrasiyi savunmaktan geçer. O yüzden diyoruz ki gelin “Demokrasi İttifakında” buluşalım. Buna buradan başlayacağız. Tam da olduğumuz yerden yerel demokrasiyi güçlendirerek hayata demokrasiden barıştan yana müdahale ederek, ilmek ilmek barışı da demokrasiyi de bu ülkeye öreceğiz. Buna inanıyorum bu güç bir kez daha 31 Mart’ta kendisini ifade etmiştir. Biz bu gücümüzle, gelecek umut dolu günlerin inşasında her zaman en önde olmaya devam edeceğiz. Gelin hep birlikte Türkiye'yi özlemini duyduğu barışa, demokrasiye kavuşturalım diyoruz. Hepinize çalışmalarında başarılar diliyorum, teşekkür ediyorum. “

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları