Advert

Yeşilay Toplumun Her Kesimine Ulaşmayı Hedefliyor

Yeşilay Toplumun Her Kesimine Ulaşmayı Hedefliyor
Yeşilay Toplumun Her Kesimine Ulaşmayı Hedefliyor Ekspres
Bu içerik 365 kez okundu.
Advert

Yeşilay Toplumun Her Kesimine Ulaşmayı Hedefliyor

 

Türkiye’de 99 yıldır bağımlılıklarla mücadele eden Yeşilay Cemiyeti, Yetişkinlere yönelik TBM-YETİŞKİN projesini Mardin’de basına tanıttı.

 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi, bağımlılıklarla mücadelede toplumun tüm kesimlerine ulaşmak için yeni bir projeyi hayata geçiriyor. TBM YETİŞKİN adı verilen proje kapsamında ilimizde başta kurslarda eğitim gören kursiyerlere ve kamu kurumlarında çalışan personellere konularında uzman Yeşilay formatör eğitmenleri tarafından eğitimler düzenleniyor. Bağımlılıklardan uzak kalmaları sağlanıyor.

 

Projenin tanıtım toplantısında yerel basın ile bir araya gelen Yeşilay şube başkanı Lütfü Günlüoğlu . Mardin Hayat Boyu öğrenme şube müdürü Abdurrahim Kusen, Cemil Tutaşı RAM bölüm başkanı Davut Erdoğan, basın mensupları ile buluştu.

 

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Günlüoğlu yaptığı konuşmada, “ İnsan onurunun yaşatılması bilinci ile hareket eden Yeşilay’ın bu projesinde bağımlılıklarla mücadelemize yetişkin statüsünde olan basın mensuplarını da dahil ediyoruz. Başta halk eğitim merkezleri, Çatom ve Aile destek merkezleri olmak üzere kamu veya özel kurum personellerine ‘Bağımlılıklarla Mücadele’ eğitimi veriyoruz. Bağımlılıklarla mücadelede basının rolü çok önemlidir. Basın zararlı alışkanlıklarla mücadelede sorumluluğunu yerine getirmelidir. Şimdiye kadar özellikle yerel basınımızın Yeşilayın amaçlarına yaptıkları katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Her konuda olduğu gibi, zararlı alışkanlıklarla mücadelede de rol model olması gerekir. Şube olarak toplumun her kesimini zararlı alışkanlıklardan korumayı vazife bildik” 

Özellikle sigara yasağını ihlal eden işyerlerinin sıkı bir şekilde denetlenmesi gerektiğini belirten Günlüoğlu, denetlemede kamu görevlilerinin zaafiyet göstermemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.