Advert

TÜGVA Futbol turnuvasının şampiyonu Atatürk Anadolu Lisesi oldu.

TÜGVA Futbol turnuvasının şampiyonu Atatürk Anadolu Lisesi oldu.
TÜGVA Futbol turnuvasının şampiyonu Atatürk Anadolu Lisesi oldu. Ekspres
Bu içerik 526 kez okundu.
Advert

TÜGVA Futbol turnuvasının şampiyonu Atatürk Anadolu Lisesi oldu.

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kızıltepe temsilciliği tarafından düzenlenen liseler arası futbol turnuvasında Kızıltepe spor Lisesi’ni penaltılarla yenen Atatürk Anadolu Lisesi şampiyon oldu.

 

Kızıltepe’de TÜGVA’nın organize ettiği ‘Geleneksel Liseler Arası Halı Saha Futbol Turnuvasına 16 takım katıldı.  Finale kalan Kızıltepe spor Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesi arasında oynanan ve büyük bir çekişmeye sahne olan final maçının 4-4 berabere tamamlanması üzerine penaltı atışlarına kalan maçı  Atatürk Anadolu Lisesi rakibini 5-4 yenerek şampiyon oldu. Şampiyon takıma kupasını ilçe Kaymakamı Mehmet Yüzer verdi.

Turnuva finalini Kızıltepe Kaymakamı Kaymakam Mehmet Yüzer, İlçe Emniyet Müdürü Emin Yıldırım ilçe milli eğitim müdürü Ahmet Aslan, AK Parti ilçe başkanı Mehmet Aydın Yücedağ ve TÜGVA Mardin il Temsilcisi Mesut Çetin ile TÜGVA Kızıltepe ilçe temsilcisi Mehmet Kanat ve sporseverler de takip etti.

Turnuva finalinde konuşan Kaymakam Yüzer, “Biz bütün sivil toplum kuruluşlarımız gençlere yönelik sportif ve kültürel aktiviteler yapmaya davet ediyoruz. Tabiat boşluk kabul etmez. Gençlerimizin vaktini biz spor, sanat ve bilim gibi aktivitelerle doldurmalıyız . Biz onlara bu aktiviteleri yapmasak Allah etmesin zararlı alışkanlıklar edineceklerdir. Sporun tek faydası onların sağlığını düzeltmesi değil onları kötü alışkanlıklardan korumasıdır.” dedi.

Ayrıca Kaymakam Yüzer, turnuvada gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması için broşürler ve kalemler dağıtan, Mardin Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Derneğine va başkanı Adnan Yalçın’a teşekkür etti.

Turnuvada ter döken sporcular da TÜGVA il ve ilçe temsilcileri Mesut Çetin ve Mehmet Kanat’a yaptıkları faaliyetlerden dolayı teşekkür etti.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları