Advert

Aşırı Yağışlar Kızıltepe’de Yolları Göle Çevirdi

Aşırı Yağışlar Kızıltepe’de Yolları Göle Çevirdi
Aşırı Yağışlar Kızıltepe’de Yolları Göle Çevirdi Ekspres
Bu içerik 1130 kez okundu.
Advert

Aşırı Yağışlar Kızıltepe’de Yolları Göle Çevirdi.

 

Kızıltepe’de dün akşam saatlerinden itibaren başlayan ve aralıklarla şiddetli fırtına ile sabaha kadar devam yağışlar yolları göle çevirirken bir çok ev ve işyerinde su taşkınlarına neden oldu.

 

Bölgede etkili olan ve akşam saatlerinde Kızıltepe ilçesini de etkisi altına şiddetli yağmur nedeniyle ilçe merkezi ve kırsalında bir çok yol,ev,işyeri ve tarla sular altında kaldı. Sabaha kadar devam ede şiddetli yağmur, taşkın ve şiddetli fırtınanın çeşitli zararlara yol açtığı ve birçok vatandaşın mağdur olduğu öğrenildi.

Ev ve işyerleri yağmur suyu altında kalan ev ve işyerlerinden su tahliyesi için Kızıltepe belediye ekipleri çalışma başlatırken, Kızıltepe Belediyesi Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ve Belediye Meclis Üyeleri yağmur sularından zarar gören esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek gecenin geç saatlerine kadar belediye çalışmalarını yerinde takip etti.

Sular altında kalan esnafların iş yerlerine girerek incelemelerde bulunan ve belediye ekiplerinin su tahliyesini çalışmalarını denetleyen Belediye Başkan Yılmaz, vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli tüm girişimleri yaptıklarını ifade ederek, belediye ve halkla birlikte tüm engellerin üstesinden geleceklerini, Her zaman vatandaşların ve esnafın yanında olacaklarını belirterek, yağmur suyundan zarar gören tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.