Advert

Kızıltepe Erban Futbol turnuvası sona erdi.

Kızıltepe Erban Futbol turnuvası sona erdi.
Kızıltepe Erban Futbol turnuvası sona erdi. Ekspres
Advert

Kızıltepe Erban Futbol turnuvası sona erdi.

 

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 2 ay önce başlayan Erbani Kaynaşma Futbol Turnuvası yapılan final maçı ile sona erdi.

 

Akçapınar (Erban) köyünde toprak saha yapıldı ancak hava şartları nedeniyle Maçlar Kızıltepe ilçe stadında 20 takım 4 gurupta mücadele etti. Final maçında Büyükayrıkspor (Meşkok) ve Aktulgaspor (Elevş) arasında oynandı. Meşkokspor birinci olurken 3 takıma centilmenlik kupası verildi.

Elverişsiz hava koşulları nedeniyle maçların Kızıltepe stadında oynandığını ifade eden Tertip Komitesi Başkanı Hamit Karaca, maçların Kızıltepe’de oynanmasının çok daha isabetli olduğunu belirterek şunları söyledi: “Yıllardır Kızıltepe stadını görmeyen onun hayalini kuran birçok kardeşimiz Kızıltepe stadında futbol maçı oynadı. Bu bizim için en büyük kazanımdı.  Final maçı Büyükayrıkspor (Meşkok) takımız birinci Aktulgaspor (Elevş) ikinci olurken, Erban Gençlik Spor ve Demetspor (Goladare) köyleri üçüncülüğü paylaştı.

Turnuvada bütün takımlar centilmenlik örneği gösterdi ancak biz yönetim olarak Erbanspor Milane spor ve Şahbana gençlik sporu en centilmen takım olarak seçtik. biz şampiyonluğu centilmen olan 3 talkıma verdik. Bizim nazarımızda bütün takımlar şampiyonluğu hak etti. İnşallah gelecek yıllarda herkes centilmen olabilmek için mücadele edecek.  Bu turnuva süresince bir çok kurum ve kişilerden manevi destek aldık.

Saha konusunda sürekli olarak bize yardımcı olan Mardin Gençlik Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, Kızıltepe Gençlik Spor İlçe Müdürü Mahmut Akdağ. Necat akman, Halil İbrahim hoca ve Nusret Damar’a teşekkür ediyoruz.

Turnuvamızın sponsoru olan Asspor’a Abdurrahim Çalış ve Adem çalışa çok çok teşekkür ederiz. Real store çalışanlarına ve Gökhan yıldıza teşekkür ederiz.”

Turnuva boyunca yönetim olarak yağmur çamur demeden çok çalıştıklarını ve tüm maçları takip ettiklerini aktaran Başkan Karaca şöyle devam etti: “Hiçbir karşılık beklemeden maçlarımızı yöneten hakemlerimiz Mehmet Sadık Karaca, Zeynettin Yılmaz, İsmail Bulut, M Sadık Aydemir, Harun Didin, Veysi Demir, Sabahattin Derin ve koşar halı saha çalışanlarına teşekkür ederiz.

Yönetimde beraber çalıştığımız arkadaşlarımız turnuvanın mimarı Musa Çetintaş, Cevat Ege,  Zeynettin Yılmaz, Mehmet Demir, Doğan Sarıboğa, İbrahim Aydın, Tacettin Sakin, Erhan Çılgın, Şehmus Malgir, Süleyman Durak, Harun Didin’e özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Erban bir bölge olarak anıldığı için biz bu turnuvanın adına Erban futbol turnuvası olacak"

Tertip Komitesinde yer alan Musa Çetintaş ise BU turnuvayı geleneksel hale getireceklerini ve bundan sonraki yıllarda da devam ettireceklerini söyledi. Çetintaş, Bu turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ifade etti.

Kızıltepe Belediyesi Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ve bazı encümen üyeleride Kızıltepe’de gerçekleştirilen 1. Erban Köyleri Futbol Kaynaşma Turnuvasının final maçını izledi Turnuva bitiminde takımlara kupaları vererek, turnuvaya katılan tüm takımları tebrik eden Yılmaz, Kızıltepe Belediyesi olarak her zaman spora destek vereceklerini ifade etti.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!