Advert

Çocukların gözüyle ramazan

Çocukların gözüyle ramazan
Çocukların gözüyle ramazan Ekspres
Advert

Çocukların gözüyle ramazan

Ramazan ayını büyük bir coşku içerisinde geçirdiklerini belirten Mardinli çocuklar, oruç tutabilmenin sevincini yaşadıklarını belirttiler.


 

Kendilerine henüz farz olmadığı halde ramazan ayında oruç tutmanın sevinci içerisinde olan çocuklar, rahmet ikliminin heyecanına ortak oluyorlar.

Kimi çocuklar oruçlu olmayı fırsat bilerek ramazan ayını ibadet ve Kur'an-ı Kerim dersi alarak ihya etmeye çalışırken, kimisi de çalışarak aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar.

Ramazan ve oruç ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan izmir oto kiralamatlenip oruç tuttuğunda Allah yardım ediyor. Şu ana kadar hiç zorlanmadım. Oruç tutmak çok güzeldir, herkese tavsiye ediyorum"

“Oruçlu olmak çok güzel”

Oruçlu  olduğunu hava sıcak  olduğunda zorlandığını ama şimdi hava serin  olduğu için hiç zorlanmadığını söyleyen Muhammed Sadık Mecid, oruçlu olmanın çok güzel bir duygu olduğunu, ramazanın çok güzel geçtiğini ve herkese tavsiye ettiğini belirtti.

“Oruçlu olduğumuzda fakirleri daha iyi anlıyoruz”

Oruç tutmanın çok güzel olduğunu belirten çocuklardan Enes Erer, “Oruç tutmayanlar oruç tutanların yanında su içtiğinde oruçlu olanında canı çekiyor. Onun için hepimiz oruç tutsak daha güzel olur. İnsan oruçlu  olduğunda küfür de etmiyor. Oruçlu  olduğumuzda parası olmadığı için yemek bulamayanları hatırlıyoruz.” diye konuştu.

 “Ramazan orucunun hepsini tutacağım”

Ramazanın çok güzel geçtiğini belirten Mehmet Beşir Özcan (13) ise üç gündür oruç tuttuğunu ve ne acıktığını ne de susadığını söyledi.

Özcan, “Oruç tutmak çok güzel, hiç zorlanmıyorum ramazan çok güzel geçiyor. Biz çocuklar ne kadar tutabilsek bizim için o kadar iyidir. Geçen sene hiç oruç tutmadım bu sene tutmaya başladım. İnşallah bu yıl ki ramazan orucunun hepsini tutacağım."

“Tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum”

Orucun çok güzel geçtiğini ve tüm arkadaşlarına da tutmaları tavsiyesinde bulunan Hasan Aslan (10), “Oruçluyum, oruçlu olmak çok güzeldir.  Oruçtan memnunum çünkü çok güzel geçiyor. Tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum."(M. Salih Keskin, Mehmet Aslan – İLKHA)

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!