Advert

Mardin müzesinde çağdaş sanat konuşmaları etkinliği

Mardin müzesinde çağdaş sanat konuşmaları etkinliği
Mardin müzesinde çağdaş sanat konuşmaları etkinliği Ekspres
Advert

Mardin müzesinde çağdaş sanat konuşmaları etkinliği.

 

İki yıldır Mardin’in çeşitli mekanlarında (sinek cafe, Leylan kitap cafe, Mardin sinema derneği ve Mardin müzesi) çağdaş sanat konuşmaları adıyla sonbahar, kış ve bahar aylarını kapsayan şekilde bir dizi konuşma etkinliği düzenleyen Mişar Art inisiyatifinin Mayıs ayı konuğu küratör Derya Yücel olacak.

 

11 Mayıs cumartesi günü saat 16:00’da Mardin Müzesi’nde gerçekleştirilecek programda, Derya Yücel’in sunumuyla yeni bir konu konuşulup, tartışılacak. Derya Yücel’in yarın Mardin müzesinde yapacağı konuşma, aşağıda ana hatlarıyla belirtilen metnin üzerinde yoğunlaşacak.

 

“Koşullar ve Gereklilikler: Genç sanatçılara Yönelik Sergi ve Oluşumlar“ Genç sanatçılara “görünürlük” kazandırmayı amaçlayan oluşumlar sanat üretiminin bugünü ve geleceğiyle ilgili bize ne söylüyor? Yarışmalı sergiler, genç sanatçıların iletişim kanallarını genişletmek ve sanat alanında aktif olarak rol alan profesyonellerle tanışmaları için bir fırsat mı yoksa sanatsal pratikleri üzerine bir öz-değerlendirme ve motivasyon kaynağı mı?

 

Himayenin, ticaretin, pazarın, sanatı otomatik olarak metalaştırması eleştirileri içinde bu tür sergi ve oluşumlar bize nasıl bir sahne sunuyor? Bu sahnede bireyler/sanatçılar artık kendi tarihlerini kendileri mi yazıyor? Buluşma, genç sanatçıların üretimlerine görünürlük sağlayan kurumlar ve mekanlar hala nicelik olarak üretim ve paylaşım dengesini sağlamakta yetersiz  olduğu günümüzde “genç sanatçılara yönelik sergi ve oluşumların” üstlendikleri sorumluluklar üzerine açık bir sohbeti amaçlıyor.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!