Advert

HDP’li vekillerden Kızıltepe Belediyesi’ne dayanışma ziyareti

HDP’li vekillerden Kızıltepe Belediyesi’ne dayanışma ziyareti
HDP’li vekillerden Kızıltepe Belediyesi’ne dayanışma ziyareti Ekspres
Advert

HDP’li vekillerden Kızıltepe Belediyesi’ne dayanışma ziyareti.

 

HDP Mardin Milletvekilleri ile HDP’lilerden oluşan bir heyet Kızıltepe Belediyesini ziyaret etti.

 

HDP milletvekilleri, il yönetimi, eski belediye başkan ve başkan yardımcılarından oluşan HDO heyeti Kızıltepe Belediyesini ziyaret ettiler. HDP heyeti Belediye hizmet binasının girişine yerleştirilen polis noktasının kaldırılması için Belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz’a destek ziyaretinde bulunduklarını açıkladılar.

Kızıltepe Belediye başkanlığından yapılan açıklamada; Kızıltepe Kaymakamlığı’nın talimatıyla Kızıltepe Belediye hizmet binasının girişine yerleştirilmesi nedeniyle polisler ile yaşanan “Güvenlik” tartışmaları üzerine HDP heyeti, Kızıltepe Belediyesi’ne dayanışma ziyaretinde bulunduğu belirtilerek, Belediye ziyaretine HDP Mardin Milletvekilleri Tuma Çelik ve Ebru Günay, HDP Mardin İl Eşbaşkanı Eylem Amak, DBP Mardin İl Eşbaşkanı Leyla Bozkurt, Kızıltepe Belediyesi Eski başkanı İsmail Ası ve eski belediye başkan yardımcıları Leyla Salman ile Adile Konuskızılay katıldı.

Ziyaret sırasında dayanışma dileklerini ilettiği açıklanan HDP Mardin Milletvekilleri Tuma Çelik, hukuksuz bir uygulama  olduğunu düşündüğünü ve kabul edilemeyeceğini belirtirken, HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay ise, belediyenin güvenliğe ihtiyacı olmadığını, belediyenin halka hizmet eden bir kurum  olduğunu, bu yüzden halkla belediye arasında bir güvenlik oluşturulamayacağını ve bu kararın hukuksal bir dayanağının bulunmadığını söyledi.

Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz ise, kendilerine yaptıkları ziyaret için HDP heyetine teşekkür ederek, Halkın oylarıyla seçtiği belediyelerin önlerine polis güvenliğinin alındığını ifade ederek, “Böyle bir uygulamayı hiçbir yerde bulamazsınız. Keyfi bir uygulama dayatılmak isteniliyor. Belediyeler bizimdir, kayyumun değil. Biz halkçı bir belediyeyiz. Herkes buraya rahat bir şekilde girip çıkabilmelidir. Tekrar buranın cezaevine dönüştürülmesine göz yumamayız. Bu kararın kaldırılması için gerekli girişimlerde bulunuyoruz. Güvenlik adı altında yapılan bu baskıcı uygulamayı kabul etmek mümkün değil. Bu saatten sonra belediyede yaşanabilecek her türlü olumsuzluktan kendileri mesul olacaktır"

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!