Advert

Üniversite öğrencileri cadde, sokak ve parklardaki çöpleri topladı

Üniversite öğrencileri cadde, sokak ve parklardaki çöpleri topladı
Üniversite öğrencileri cadde, sokak ve parklardaki çöpleri topladı Ekspres
Advert

Üniversite öğrencileri cadde, sokak ve parklardaki çöpleri topladı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü tarafından öğrencilerin topluma ve çevreye karşı duyarlılık geliştirmesini hedefleyen etkinlikler tüm hızıyla sürüyor.

Bu çalışmalar kapsamında Artuklu Belediyesi ile koordineli olarak Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü’nde eğitim gören öğrencilerin düzenlediği etkinlikte cadde, sokak ve parklardaki çöpler toplanarak temizlendi.

Daha önce Mardin ve İlçelerine bağlı yerleşim bölgelerinde içtimai hayata katkı niteliği taşıyan faaliyetleri “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi içeriğinde düzenlediklerini ifade eden Çocuk Gelişimi Bölümü Hocası Mehmet Fatih Erdolu, üniversite olarak gençlerin sağlıklı şekilde çevreye duyarlı ve toplumla bütünleşmelerini sağlamayı hedefleyen çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Ramazan Ayı münasebetiyle Mardin’de bulunan birçok camiinin bakım ve temizliğini de yaptıkları bilgisini veren Erdolu, üniversite olarak toplumsal ihtiyaçlara duyarlılık gösteren, işbirliği ve gönüllülük esasına dayanan bir eğitim anlayışından hareketle eğitim verdiklerini  ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde Kafkas Üniversitesi öğrencilerinin, "Temiz çevre temiz hayat" sloganıyla başlattığı etkinlik çerçevesinde ziyaret ettikleri Mardin’de misafir edilerek Artuklu Üniversitesi öğrencileri ve yönetimi olarak destek verdiklerini hatırlatan Rektör Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, öğrencilerin araştırma ve eğitim işlevlerini yerine getirmelerinin yanı sıra yaşadıkları çevrede faydalı davranışlar sergileyen yaratıcı bireyler olarak yetişmelerini hedeflediklerini söyledi.

Ağırakça, Çevre bilinci oluşturma hizmetlerinin en az eğitim ve öğretim kadar önemli  olduğuna dikkat çekerek Artuklu Üniversitesinin yerleşke alanında dev peyzaj ve ağaçlandırma çalışmaları yaptıklarını bilgisini verdi.

Bir şehirde çevrenin korunarak yeşillendirilmesinin hayati bir önem taşıdığının altını çizerek konuşmasını sürdüren Rektör,  “Çevre bilincinin artırılması konularında duyarlı bireylerin yetiştirilmesi her zaman ana önceliklerimiz arasında yer almıştır. Bu çerçevede hocalarımız ve öğrencilerimizin ortaya koyduğu toplum hizmet uygulamalarıyla gençlerimize gönüllülüğü öğretirken bu etkinlikler sayesinde gelecekte güçlü bir çevre duyarlılığıyla hareket etmeyi de öğrenmelerini sağlıyoruz” 

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü’nde eğitim gören öğrencilerle birlikte ‘ Topluma Hizmet Faaliyetleri’  ne büyük destek veren Rektör Prof. Dr. Ağırakça’ya teşekkür eden Öğr. Gör Mehmet Fatih Erdolu, Toplum hizmetine yönelik çok kapsamlı çalışmaların sürdürüleceğini söyledi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!