Advert
Advert

Vali Yaman 19 Mayıs'ın 100. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı

Vali Yaman 19 Mayıs'ın 100. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı
Vali Yaman 19 Mayıs'ın 100. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı Ekspres
Bu içerik 612 kez okundu.
Advert

VALİ MUSTAFA YAMAN’IN
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA  GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMALARININ 100.YILDÖNÜMÜ MESAJI.

 

Mardin Valisi Mustafa yaman, “Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Mesajında "19 Mayıs 1919 tarihi milletimizin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür" ifadelerine yer veren Vali yaman'ın kutlama mesajında şunları söyledi;

Milletimizin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin sembol günü olan “Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.yıldönümünü kutlamanın gururu ve heyecanı içindeyiz.
 
19 Mayıs 1919 tarihi milletimizin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür. Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.

 Sevgili gençler,
 
 İstiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günün, istikbalimizin sembolü olan sizlere armağan edilmesi de son derece anlamlıdır.
 
Türk gençliği olarak sizler bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da ecdadınızın emaneti Cumhuriyete sahip çıkacak, çağdaş uygarlık düzeyinin aşılması için üstünüze düşen görevleri en güzel şekilde yerine getireceksiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor, Mardin’li hemşerilerimizin bayramını kutluyor, gençlerimizi sevgiyle kucaklıyorum.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor