Advert

Parklara çocuk oyun grupları yenilendi.

Parklara çocuk oyun grupları yenilendi.
Parklara çocuk oyun grupları yenilendi. Ekspres
Bu içerik 603 kez okundu.
Advert

Parklara çocuk oyun grupları yenilendi.

 

Kızıltepe Belediyesi tarafından ilçe merkezindeki parklarda yeni çocuk oyun grubu ve yenileme çalışması başlatıldı.

 

Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, ilçe genelindeki parklarda yenileme ve yeni park alanları açma çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Kızıltepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe merkezindeki parkları yenilemeye ve oyun grubu monte etmeye devam ediyor. Belediye ekipleri Koçhisar ve Medya mahallelerindeki parklardan sonra İpek Mahallesi’ndeki Pirmir Parkında yenilme çalışması yaptı. Buna göre, parklarda eskiyen ve kullanılmaz hale gelen çocuk oyun grubu yenileriyle değiştirildi. Belediye ekipleri, ilçenin Pirmir Parkı’nın zeminini kauçuk malzeme ile kapladıktan sonra, yeni çocuk oyun grubu monte etti.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, parklardaki yenileme çalışmalarının yanı sıra mevcut oyun gruplarının da tamirini gerçekleştiriyor. Belediye ekiplerinin parklardaki onarım ve tamir çalışmaları ise devam ediyor.

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, ilçe genelindeki parklarda yenileme ve yeni park alanları açma çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, son bir ay içerisinde 7 parka çocuk oyun grubunu monte ettiklerini dile getirdi. Yılmaz, mevcut parklarda ciddi bir onarım ve bakım ihtiyacının bulunduğunu belirterek, “İlçemizde çocukların oyun alanı olarak düzenlenen parklarda, çocuk oyun gruplarının ciddi bir onarım ve bakıma ihtiyacı vardı. İlk iş olarak tüm parklardaki çocuk oyun gruplarını onardık. Yaklaşık olarak 7 parkta yenileme çalışmasına gitti. Çocuklarımız için yeni oyun grupları oluşturduk. Çocuk oyun alanı olarak değerlendirilebilecek her yeri oyun parkı haline getireceğiz. İlçemizde önem verdiğimiz mevcut yeşil alanlarda yenileme çalışmalarımız devam edecek. Aynı zamanda yeni yeşil alanları da halkımızın hizmetine sunacağız".

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”