Advert

Belediye 2 cami ve taziye evinin inşaatını hızlandırdı

Belediye 2 cami ve taziye evinin inşaatını hızlandırdı
Belediye 2 cami ve taziye evinin inşaatını hızlandırdı Ekspres
Bu içerik 992 kez okundu.
Advert

Belediye 2 cami ve taziye evinin inşaatını hızlandırdı.

 

Kızıltepe Belediyesi tarafından yaptırılan ve inşaatı devam eden iki cami ve taziye evini gezen Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, yetkililere inşaatın hızlandırılması talimatını verdi.

 

Kızıltepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Mezopotamya ve Yenikent mahallelerinde yapımına başlanan ve kaba inşaatı tamamlanan iki cami ve taziye evinin inşaatı devam ediyor.

İki ayrı mahallede yapılan inşaatları gezen Kızıltepe Belediye Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ve Belediye Meclis Üyeleri, belediye yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kızıltepe Belediyesi tarafından başlatılan cami ve taziye evi inşaatı için belediye yetkililerine talimat veren Belediye başkanı Yılmaz, projelerin zamanında bitirilmesini istedi.

Cami ve taziye evi projeleri hakkında açıklama yapan Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, ilçe halkına iki yeni cami ve taziye evi kazandıracaklarını ifade ederek, gerekli incelemeleri yaptıklarını ve cami ve taziye evi inşaatlarının hızlı bir şekilde tamamlanması için gerekli girişimlerde bulunduklarını söyledi. Mezopotamya Mahallesi’nde yapımına başlanan cami ve taziye evinin 2 katlı  olduğunu ve 2 bin metrekare alan üzerinde yapıldığını kaydeden Yılmaz, inşaatın ise 700 metrekare alanı kapladığını belirterek, taziye evlerinin kadın ve erkeklere göre tasarlandığını ifade etti.

Belediye Başkanı Yılmaz, Yeni kent Mahallesi’nde inşaatı devam eden cami ve taziye evinin de 1000 metrekare alan üzerinde  olduğunu ve inşaatın ise 900 metrekareyi bulduğunu dile getirdi. Yılmaz, her iki cami ve taziye evi inşaatın dış kaplamasının Mardin taşı ile yapıldığını aktararak, cami ve taziye evlerinin Kızıltepe halkına hayırlı olmasını dilediklerini belirtti.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”