Advert

Kızıltepe'de Haşere ile mücadele çalışmaları sürüyor

Kızıltepe'de Haşere ile mücadele çalışmaları sürüyor
Kızıltepe'de Haşere ile mücadele çalışmaları sürüyor Ekspres
Advert

Haşere ile mücadele çalışmalarına devam ediliyor.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık işleri Daire Başkanlığı Kızıltepe ilaçlama birimi tarafından başlatılan zararlı böcek ve haşere ile mücadele kapsamında başlatılan çalışmalar devam ediyor.

 

Gündüz ve akşam olmak üzere iki ayrı zaman diliminde yapılan çalışmalarda, sabahın erken saatlerinde uçkun uleve çalışması ile başlayan ilaçlamalara sabah saat 08.00’den akşam saat 17.00’ye kadar holder ilaçlama çalışması yapılırken akşam saat 17.00’den gece 23.00’e kadar süren ilaçlamalarda ilçe merkezi ve köylerde uleve sivrisinek ilaçlamasına devam ediliyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık işleri Daire Başkanlığı Kızıltepe ilaçlama birimi sorumlusu Medeni Aslan, çalışmalar ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Kızıltepe merkezi ve köylerimizde yapılan çalışmalar nezdinde bölge halkına daha sağlıklı yasam alanlarını sağlama adına hepimizin üstüne düşen vazifeleri yerine getirmesi birer vatandaşlık görevidir. Görevimiz itibariyle kullandığımız ilaçlar dış mekan ilaçları olup iç mekanlara uygulanmada insan sağlığını olumsuz etkileyecek etkilere sahiptir. ilaçlama birimi olarak Muhtarlarımızdan isteğimiz mahalle sakinlerini hem ilaçlama konusunda hem de sahada aktif çalışan personel arkadaşlarımıza gerekli hassasiyet ve özveriyi gösterme hususunda bilgilendirmelerini rica ediyoruz.

Mahalleye ve köylere gelen ekiplere özellikle gübrelik ve bataklık alanlar, temiz ve kirli su birikintilerinin gösterilmesi mahallede uçkun sivrisinek, karasinek ve larva (sivrisinek ve karasinek yumurtası) belgelerine rahat ulaşıp yoğunluğun çok  olduğu bu bölgelere gereken müdahalenin zamanında yapılmasını sağlar.Bunların yanında biz vatandaşlar olarak da hayvan gübresi ve çöplerimizi etrafımıza gelişi güzel döküp yaymadan daha derli toplu bir şekilde önceden belirlenen bir alana boşaltıp müdahale edilebilmesi daha kolay hele getirebiliriz.” Açıklamalarını yer verdi.

Aslan açıklamasında son olarak, “ ayrıca daha sağlıklı daha temiz bir doğada yaşamanın hepimizin en doğal hakkı bizler bunu başaracak bilinçte ve sağduyuya sahip insanlarız. Kenetlenelim daha güzel bir Kızıltepe için sevdiklerimizle sağlıklı yarınlar için el ele verilim.” Uyarısında bulundu.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!