Advert
Advert

Mardin İŞKUR’dan Mesleki Eğitime Destek

Mardin İŞKUR’dan Mesleki Eğitime Destek
Mardin İŞKUR’dan Mesleki Eğitime Destek Ekspres
Bu içerik 736 kez okundu.
Advert

MARDİN İŞKUR’DAN MESLEKİ EĞİTİME DESTEK

 

Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile açılan Saraciye Montajcısı ve Saç Bakımı- Yapımı kursu sona erdi. Mesleki eğitimlerini geliştiren 50 kursiyer sertifika sahibi oldu.

 

Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Mardinli kadınlara destek olmaya devam ediyor. Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan Saraciye Montajcısı ve Saç Bakımı- Yapımı kursu tamamlandı. Yaklaşık 6 ay süren kurstan toplam 50 kursiyer faydalandı. Hafta içi 5 gün verilen toplam 776 saat süreli Saç Bakımı ve Yapımı kursunda kursiyerlere;  saç kesimi, renklendirme, şekillendirme ve bakımına ilişkin işlemler öğretildi. Saraciye Montajcısı kursunda ise kursiyerlere, kumaşın işlenmesi, boyanması ve estetik hale gelmesi gibi teorik ve pratik eğitim verildi. Ayrıca kursiyerlere zaruri gider olarak İŞKUR Müdürlüğünce günlük 30 TL ücret ödendi.

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen sertifika töreninde kursiyerler sertifikalarını Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımıcısı Abdurrahim Yalçin’dan aldılar. Kursiyerleri tebrik eden Yalçin, Halk Eğitim kurslarının devam edeceğinin altını çizdi. Yalçin “ Mesleki eğitim kursları sayesinde Mardinli hanımlar boş vakitlerini meslek öğrenerek değerlendiriyorlar. Bu hem kişisel gelişimlerine hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyor” diye konuştu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor