Advert

Ak Partili Gençlerden ‘İftara Beş Kala’ Etkinliği

Ak Partili Gençlerden ‘İftara Beş Kala’ Etkinliği
Ak Partili Gençlerden ‘İftara Beş Kala’ Etkinliği Ekspres
Advert

Ak Partili Gençlerden ‘İftara Beş Kala’ Etkinliği.

 

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanlığı çeşitli sebeplerle iftara yetişemeyen vatandaşlara ‘İftara Beş Kala’ programı kapsamında hazırlamış oldukları kumanyaları dağıtıyorlar.

 

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanlığı Ramazan ayında yaptığı çalışmalar r kapsamında çeşitli sebeplerle iftara yetişemeyen vatandaşların iftarlarını açabilmesi amacıyla ‘İftara Beş Kala’ programı kapsamında hazırladıkları kumanyaları dağıtıyor.

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Özkan konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi, “İftara beş kala sloganıyla işinden geç çıkan, şehir içi duraklarında servis bekleyen, evine yetişmeye çalışan ya da sokakta – cadde de karşılaştığımız herhangi bir vatandaşımıza önceden hazırlamış olduğumuz iftar kumanyalarını takdim ediyoruz”.

İl Gençlik Kolları Başkanı Özkan, “Gerçekleştirmiş  olduğumuz bu çalışmayı Peygamber Efendimizin, ‘Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz’ hadisinden yola çıkarak başlattık. Ramazan ayı şüphesiz Müslümanlar tarafından manevi iklimin zirveye ulaştığı önemli bir dönem olarak yaşanmaktadır. İyilik ve güzelliğe dair tüm duyguların canlandığı, kötülüğün ve sahibinin prangalara vurulduğu bir dönem olarak bilinmektedir. Birlik, beraberlik ve kardeşlik sevincini yaşayacağımız bu mübarek ayın ülkemiz ve İslam coğrafyası için hayırlara, huzura ve barışa vesile olmasını dilerim".

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Depresyon tedavisinde egzersiz şart!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!