Advert

Büyükşehir Belediyesi: Mahkeme MARSU’nun elektrik kesintisini kaldırdı

Büyükşehir Belediyesi: Mahkeme MARSU’nun elektrik kesintisini kaldırdı
Büyükşehir Belediyesi: Mahkeme MARSU’nun elektrik kesintisini kaldırdı Ekspres
Bu içerik 713 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediyesi: Mahkeme tarafından MARSU’nun elektrik kesintisi kaldırıldı.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi, elektrik borcu gerekçesiyle ilin su ihtiyacını karşılayan MARSU’nun elektriğini kesmesine ilişkin bir açıklamada bulundu.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, MARSU borcunun Şubat ayı yapılan 80 milyonluk ödeme ile 96 milyon olmadığını kalan borcun 16 minyon lira  olduğu belirtilerek şu bilgilere yer verildi;

Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün DEDAŞ’a olan 96 milyon liralık elektrik borcu şubat ayında yapılan 80 milyon liralık ödemeyle birlikte 16 milyon liralık borcu kalmıştır.

MARSU’nun, DEDAŞ’a olan borcu ile ilgili basında yer alan haber ve rakamlar asılsızdır.

“16 MİLYON BORCUMUZ VARDIR”

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve MARSU’dan, basında yer alan borç rakamları ile ilgili yapılan açıklamada, “96 milyon lira olan elektrik borcunun 80 milyon lirası Şubat ayında İl Bank’tan kredi sağlanarak DEDAŞ’a ödeme yapılmıştır. Bu durumda DEDAŞ’a 16 milyon lira borcumuz kalmıştır. Buna rağmen DEDAŞ, Ramazan Ayı’nda MARSU’nun elektriklerini keserek yurttaşlarımızı mağdur etti” denildi.

“MAHKEME KARARINA AYKIRI DAVRANILIYOR”

DEDAŞ’ın mahkeme kararına aykırı davranarak suç işlediği ileri sürülen açıklamada, “Kurumumuz tarafından mahkemeden aldığımız mahkeme kararına aykırı davranışta bulunmanın HMK 398. Madde uyarınca cezai müeyyidesi vardır” diye belirtildi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”