Advert
Advert

Kızıltepe'nin trafik sorunu masaya yatırıldı

Kızıltepe'nin trafik sorunu masaya yatırıldı
Kızıltepe'nin trafik sorunu masaya yatırıldı Ekspres
Bu içerik 1761 kez okundu.
Advert

Kızıltepe'nin trafik sorunu masaya yatırıldı.

 

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz’ın başkanlığında Kızıltepe’nin trafik ve yol düzenleme projesi masaya yatırıldı.

 

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ve Belediye Meclis Üyeleri, Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Şube Müdürü Mehmet Doğan ve başkanlık personelleri ile Kızıltepe Belediye başkanlığında bir araya geldi. Yılmaz’ın başkanlık ettiği toplantıda, Kızıltepe’nin trafik ve yol düzenleme projesi görüşüldü.

Belediye tarafından verilen bilgiye göre, Kızıltepe’nin merkezindeki araç yoğunluğu, otopark sıkıntıları, trafik akışında yaşanan sorunlar ve vatandaşların bu konudaki şikayetlerine yönelik çözüm alternatifleri masaya yatırılarak, şehrin trafiğini rahatlatacak proje değerlendirildi.  Proje kapsamında ilçenin sinyalize kavşakları, sirkülasyon planı ve kavşak planları en kısa sürede uygulanması kararlaştırıldı.

Belediye Başkanı Yılmaz, ilçede yoğunlaşan trafik akışı ve güzergahlarda alınacak önlem ve tedbirleri bir an önce uygulayacaklarını ifade ederek, çözüm alternatiflerini değerlendirdiklerini belirtti. Yılmaz, ilçenin tamamında hem trafik akışı hem de yol yapım çalışmalarının kısa sürede başlanacağını sözlerine ekledi. Yılmaz, ilçe mahallelerinde kilitli parke taşı döşemelerinin başladığını, ana merkezlerin ise Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin kısa sürede yol çalışması başlatacağını belirtti.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor