Advert

Belediye Başkanı Yılmaz İftarda Basınla Bir Araya Geldi

Ana yolların bir an önce yapılması bizimde arzumuz...

Belediye Başkanı Yılmaz İftarda Basınla Bir Araya Geldi
Belediye Başkanı Yılmaz İftarda Basınla Bir Araya Geldi Ekspres
Advert

Belediye Başkanı Yılmaz İftarda Basınla Bir Araya Geldi.

 

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, Kızıltepe’de faaliyet gösteren yerel ve ulusal medya temsilcileri ile iftarda bir araya geldi.

 

Kızıltepe’de bir restaurantta düzenlenen iftar yemeğine, Kızıltepe’nin yerel ve ulusal medya temsilcilerinin yanı sıra Kızıltepe Belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, belediye başkan Yardımcıları Dilber Sulhan ve Turgay Timur, Kızıltepe Belediye Meclis üyeleri Selahattin Karaaslan ve Ronahi Çoku katıldı. Belediye Başkanı Yılmaz, düzenledikleri iftar programının, bir basın toplantısı olamadığını ve Ramazan'da gazeteciler ile iftarda bir arada olup sohbet etmek amacıyla düzenlediklerini ifade etti.

 

İftar yemeğinden sonra gazetecilerle bir süre sohbet gerçekleştiren ve sorularını yanıtlayan Yılmaz, Büyükşehir’e ait yolların yapımına başlanması için girişimlerini sürdürdüklerini ancak daha önce ihalesi yapılmış çalışmaların incelemesinin henüz bitmediği için çalışma yapılamadığını ve en kısa sürede sonuçlanmasını beklediklerini belirterek, kentin tüm dinamikleriyle el ele vererek, şehrin terk edilmiş kaderini değiştireceklerini ifade etti. Kayyım döneminde Kızıltepe’ye kesin kaybedilecek gözüyle bakıldığı için taş üstüne taş konulmadığını, hatta var olan eski dönemden kalan çalışmaların dahi tahrip olduğunu belirterek, şehrin tahribinden başka bir şey bırakılmadığını söyleyen Belediye başkan Yılmaz, tüm bunlara rağmen büyük bir özveriyle çalışacaklarını aktararak, “Gece gündüz demeden çalışacağız. Bu şehir hepimizin, hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Arabaların rahatlıkla geçeceği bir cadde bırakmadılar. Hepsinin üstesinden geleceğiz, ancak her şeyin bir an da yapılması da imkansız. Sabırla ve metanetle tüm caddelerimizi yeniden dizayn edeceğiz. Halkımızın hiç şüphesi olmasın bu konuda. Bazı mahallelerde kilitli parke döşeme çalışmalarımız başladı. Ramazan ayından sonra çalışmalarımız yoğunluk kazanacak".

 

Yılmaz, Kızıltepe’de ortam yaşam alanı oluşturacaklarını sözlerine ekleyerek, “Trafik sorunundan tutun yol sorunlarına, yeşil alandan kültür ve sosyal alana kadar her soruna el atacağız ve çözüm için irademizi ortaya koyacağız. Bildiğiniz gibi Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanlarına müdahale edemiyoruz. Ancak bu konuda Büyükşehir Belediyesi ile irtibata geçerek, çözüm üretmeye çalışıyoruz. İnanın işimiz zor ama üstesinden hep birlikte geleceğiz. Şehrimizi 5 yıl içerisinde Mardin’in parlayan ilçesi haline getireceğiz” diye konuştu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Antibiyotik Kullanırken Bu Besinlerden Uzak Durun!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!
Lider Kadın Derneğinden Çocuklar İçin çağrı var!